Wpis z mikrobloga

A propos tej całej wojny i wycofywania się firm z Rosji i odcinania ich od zasobów sprzętu i elektroniki. Od około miesiąca dzień w dzień masa białorusinów wykupuje w Białej Podlaskiej sprzęt agd rtv oraz materiały z budowlanki. Czyżby Łukaszenka zniósł już ograniczenia na "zgniły zachodni towar" i można wwieźć więcej jak jeden TV, lodówkę czy pralkę na osobę?
Jest tak że przyjeżdżają całe autobusy białorusinów i stoją tylko do kolejki zwrot vat biorą "na siebię" jakąś elektronikę po czym wracają z powrotem na Białoruś. Prywatne osoby odbierają i wożą to autami osobowymi lub busami na granicę w Terespolu
Czemu Łukaszenka nagle zezwala na wożenie tego towaru w takich ilościach?
Teraz trzeba sobie zadać pytanie (retoryczne) czy wszystko to co wożą ludzie w jakimś procencie nie jedzie dalej na Rosję tylko, że przez Białoruś.
Jeśli ktoś jesz z Białej i pracuje w agdrtv przy Terebelskiej to mógłby coś dodać do tematu choć wiem, że może nie chcieć ze względu na konsekwencje.


#wojna #ukraina #bialorus #rosja #bialapodlaska
  • 15
@brh4life: o nawet nie wiedziałem. Mnie dzisiaj uderzyło, że w tej rtv-ce co wspominam już na wejściu stoi 3 ochroniarzy i pilnuje kolejki oraz ludzi którzy stoą do zwrotu VAT. A towar ustawiony przez cały sklep w postaci lodówek, pralek głównie i TV na końcu. Jest oblężenie.
@perdoo-pedro: tak się złożyło że musiałem podjechać do mechanika w białej Podlaskiej, powiedział że mu wszystkie części z hurtowni wywożą na Białoruś i jeszcze kupują taniej niż on. Pojechałem do sklepu chyba na Narutowicza czy jakoś tak po olej i też dwa busy na białoruskich blachach stały a w środku kolejka aż na plac
Teraz trzeba sobie zadać pytanie (retoryczne) czy wszystko to co wożą ludzie w jakimś procencie nie jedzie dalej na Rosję tylko, że przez Białoruś.


@perdoo-pedro: A czemu do Rosji? Białoruś tęz jest objeta sankcjami.
@szurszur: ale otrzymuje je tylko jak przejdzie odprawe a dokumenty na zwrot vat które odbiera w sklepie zostaną podbite na odprawie podczas wywożenia go za granicę po uprzednim spr że sprzęt sie zgadza. Później przedkłada ten dokument albo do naszego urzędu skarbowego albo białoruski występuje o ten zwrot.