Wpis z mikrobloga

A ty jakie masz rozrywki? Mata, Opener czy orange sopot festival? Ewentualnie nowy film Vegi w kinie i ekstraklasowi kopacze


@Sufet: Co wy macie z tym openerem xD nie byłam nigdy ale wydaje się ze to festiwal jak festiwal, w lecie jest pierdyliard festiwali i koncertów na powietrzu, a do tego jednego ludzie się dosrali jakby tam sam szatan ze sceny miał schodzić.
@Ravenek rozumiem i doceniam, że nie obrzuciłeś mnie błotem i jadem bo mamy inne podejście do pewnych spraw. Taką dyskusje szanuję!

Nie będę "espercił" bo doświadczenia nie mam, progresywny podatek by mnie pozamiatał finansowo, ale raczej mamy wspólną optykę na to, że jest kasta oligarchów i kasta biedoty. Problem zaczyna się wtedy, gdy oligarchowie zaczynają odjeżdżać w prędkości nadświetlnej od reszty. Jeden procent ludzi posiada ileśtam procent zasobów.

Ja nie chce dzielić
@poprostuogarniety Kolego, nie wiem na ile znasz historie tego okresu, ale pisanie, że było fajnie to skrajna nieodpowiedzialność. Z rodzinnych przykładów:

- 4 lata więzienia, w tym przesłuchania i pobicia, za działalność harcerską i ulotki w domu (początek PRL)
- nie przyjęcie na studia z racji braku przynależności do partii
- przymusowe odrabianie służby wojskowej
- dosłowny brak wszystkiego jeśli nie mieszkałeś na wsi lub nie miałeś krewnych, nie wspominając o materialsch
@LebronAntetokounmpo: który jest totalnie z dvpy, jakby samo przeżycie x lat miało sprawić, że ktoś jest mądrzejszy xD a prawda jest taka, że jak ktoś za młodu był debilem to nim zostanie. Po drugie większość takich emerytów żyje tak samo od kilkudziesięciu lat, nic nie potrafi (bo całe życie pracowali np na taśmie w fabryce), nic nie widzieli, nigdzie nie byli, ich jedyną rozrywka to bezrefleksyjne czytanie jakiś gazet albo oglądanie
jest jakiś ideał starszego człowieka elokwentnego, pełnego kultury, dobrych manier, władających świetną polszczyzną z ciekawymi anegdotami.


@LebronAntetokounmpo: Ten ideał upadł/powinien upaść w momencie wynalezienia druku i innych środków przekazu dzięki którym możemy archiwizować i przekazywać dalej wiedzę. Starość już od dawna nie równa się mądrości.
@Kjedne: Szacunek do starszych towarzyszył ludziom od zarania dziejów, bo starszyzna po prostu dysponowała większą wiedzą, którą się dzieliła w ramach swojej społeczności. Inna sprawa, że pojęcie starszych opisywało stosunkowo młode z dzisiejszego punkty widzenia osoby, a ich wkład w rozwój młodszy przez długi czas był nieoceniony.
Obecnie świat zmienia się tak szybko, młodzi mają tyle możliwości rozwoju, że wiek nie stanowi przeszkody, żeby być w czymś lepszym niż ktoś dużo
@Wyrelworelowany: firmy ubezpieczeniowe mają swoje katalogi ale one nie są też idealne. Tak czy inaczej wolny rynek działa.

Z tym inżynierem w IT i stolarzem to problem jest taki, że ludzie nie będą się pchać do ciężkiej roboty, jeśli lekka daje tyle samo kasy.
Dodatkowo jeśli przydusisz za bardzo specjalistów podatkami, to oni mogą szybko uciec za granicę.

No i jeszcze jest kwestia tego, czy oligarchowie to 1% czy już 10%,
Po drugie, jakbyś choć trochę się zainteresował tematem, to odkryłbyś że dzietność w Polsce spada. Jedną z przyczyn jest właśnie 500+


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni:
Klasyczny wykopek, jak fakty nie pasują mu do jego chorych urojeń, to zmyśli że fakty są inne xD
Dzietność w Polsce zaczęła wzrastać właśnie po wprowadzeniu 500+.

Reszty nawet nie komentuje bo to jakiś amok chorego psychicznie imbecla.
@poprostuogarniety Kolego, nie wiem na ile znasz historie tego okresu, ale pisanie, że było fajnie to skrajna nieodpowiedzialność. Z rodzinnych przykładów:


- 4 lata więzienia, w tym przesłuchania i pobicia, za działalność harcerską i ulotki w domu (początek PRL)

- nie przyjęcie na studia z racji braku przynależności do partii

- przymusowe odrabianie służby wojskowej

- dosłowny brak wszystkiego jeśli nie mieszkałeś na wsi lub nie miałeś krewnych, nie wspominając o materialsch
młodzi wolą konfederację, a to jeszcze gorzej.


@przeciwko78: To trochę uproszczenie, młodzi nie tyle wolą konfederację, co chcą państwa i rządu który nie zabiera im pieniędzy w podatkach, które potem #!$%@? są na socjale i patologię, a w czasie wyborów jedynie konfederacja twardo się przeciwstawiała rozdawnictwu. To co stało się potem niestety pokazało że zostaliśmy oszukani, ja już drugi raz postaram się nie dać nabrać.
@poprostuogarniety: @Wyrelworelowany: ludzie mieszkania z przydzialu byly nieliczne najczesciej zraz po wojnie - komuna stala budownictwem spoldzielczym (gdzie mieszkanie nie bylo wlasnosciowe w zalozeniu dziedziczylo sie wielkosc wkladu i tego co sie potem splacilo spoldzielni) na ksiazeczki mieszkaniowei kredyt spoldzielczy od lat 60 - do dzis jest ich jeszcze milion https://businessinsider.com.pl/finanse/ksiazeczki-mieszkaniowe-pko-jak-panstwo-nie-dotrzymalo-obietnicy/zb61gcc a tutaj jeszcze z lat 60 dokument o zasadach przyznawania https://www.prawo.pl/akty/m-p-1965-27-134,16815337.html . System padl i pozwolono na wykup z
@poprostuogarniety: @Wyrelworelowany: ludzie mieszkania z przydzialu byly nieliczne najczesciej zraz po wojnie - komuna stala budownictwem spoldzielczym (gdzie mieszkanie nie bylo wlasnosciowe w zalozeniu dziedziczylo sie wielkosc wkladu i tego co sie potem splacilo spoldzielni) na ksiazeczki mieszkaniowei kredyt spoldzielczy od lat 60 - do dzis jest ich jeszcze milion https://businessinsider.com.pl/finanse/ksiazeczki-mieszkaniowe-pko-jak-panstwo-nie-dotrzymalo-obietnicy/zb61gcc a tutaj jeszcze z lat 60 dokument o zasadach przyznawania https://www.prawo.pl/akty/m-p-1965-27-134,16815337.html . System padl i pozwolono na wykup z
@poprostuogarniety: tak wykup po zmianie systemu tylko to tak nie mialo dzialac w zalozeniach w tym czasie- jak ktos nie byl zameldowany to mial dziedziczyc tak jak napisalem wyzej a mieszkanie mialo przechodzic dalej osobie na liscie oczekujacych.
@poprostuogarniety: tak wykup po zmianie systemu tylko to tak nie mialo dzialac w zalozeniach w tym czasie- jak ktos nie byl zameldowany to mial dziedziczyc tak jak napisalem wyzej a mieszkanie mialo przechodzic dalej osobie na liscie oczekujacych.


@Miniu30: Gówno prawda. Dzięki temu patologia i ssyństwo wygrało wybory.
@poprostuogarniety: kuzwa teraz to sie chyba nazywa spoldzielcze mieszkanie lokatorskie. Wiem ze to bylo zacheta na wyborach tak samo samorzady pozbywaly sie mieszkan komunalnych ale chodzi mi o to ze tamten system tak nie dzial. Wiekszosc byla budowana przez spoldzielnie i byly na prawie lokatorskim a nie darmo z przydzialu.
@poprostuogarniety: kuzwa teraz to sie chyba nazywa spoldzielcze mieszkanie lokatorskie. Wiem ze to bylo zacheta na wyborach tak samo samorzady pozbywaly sie mieszkan komunalnych ale chodzi mi o to ze tamten system tak nie dzial. Wiekszosc byla budowana przez spoldzielnie i byly na prawie lokatorskim a nie darmo z przydzialu.


@Miniu30: Czyli przyszła komuna i zmieniła zasady? Hahahahahahhahahahahaaha