Wpis z mikrobloga

@Kjedne: też przez moment myślałam jak Ty, ale potem podliczyłam znajomych i rodzinę i wyszło mi, że większość starych jest przeciw PIS, za to większość moich rówieśników jest za pisem :|||||||||||
@Wyrelworelowany:

no ja jako lewak, zaproponowałbym takie programy, które trafiałby do tych, którzy mają pod górkę, bo tak wylosowali w genach, życiu czy sytuacji na drodze.


tylko jak ocenisz, kto co wylosował i jak ma pod górkę?

poznałem sporo osób z różnymi problemami w życiu. Wiem, jak wygląda system orzekania o niepełnosprawności w Polsce i za granicą, jak wygląda dyskryminacja systemowa. Wszystkie próby wyrównania tego uważam za dość żałosne.

Nie chcę
@LebronAntetokounmpo: Mój dziadek pod tym faktem jest szalenie biegły z komputerami ( obsługiwanie telefonu troche gorzej ale i tak daje rade na messengerze sam zadzwonić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) podobno kiedyś postanowił że po prostu sie nauczy obslugi całego pakietu ms office i do dzisiaj ma pliki które pewnie zaczeły życie ok '90 z wydatkami itd. Nawet skubany zrobił drzewo genealogiczne naszej rodziny w excelu :D
Najgorszą rzeczą którą zrobila mi obecna wladza jest to że kiedys uważałem że należy szanowac starych ludzi.


@Kjedne: to zdanie nie ma żadnego sensu. Nawet w połączeniu z następnym
Niema co generalizować, starzy ludzie z mojej rodziny pochodzą ze wsi, edukację skończyli na zawodówkach i to same katole i pisiory które wiedzę o świecie czerpią z TVP info.
W rodzinie mojej dziewczyny większość starych ludzi jest po studiach które robili w latach 60(!) I to są mądrzy ludzie ateiści którzy dużo podróżowali po świecie i wiedza ze pis to rak tego kraju.
Wszystko zależy gdzie się urodzisz.
@Kjedne: Patrząc na piramidę demograficzną widać, że w Polsce mamy starzejące się społeczeństwo. Oznacza to, że to emeryci są główną siłą wyborczą i każda partia, która chce wygrać wybory musi przede wszystkim zabiegać o ten starszy elektorat, a nie o młodych ludzi. Polska to jest kraj dla starych ludzi, młodzi nikogo nie obchodzą
@Sufet dlaczego mam szanować starych ludzi? Tylko dla tego, że są starzy? Szanuję ludzi, za to jakimi są i jak się zachowują, bez względu na wiek.
też przez moment myślałam jak Ty, ale potem podliczyłam znajomych i rodzinę i wyszło mi, że większość starych jest przeciw PIS, za to większość moich rówieśników jest za pisem


@Sharlene: Bo wychodki zapomniały że mamy obecnie rok 2022, więc starzy ludzie biorący już emerytury (czyli tacy 55+) to obecnie pokolenie całkowicie wychodowane przez TVN i wyborcy PO xD
A dawni starzy wyborcy PiSu już nie żyją xD
. Obecne pokolenie miało taka sytuacje, że cześć ich życia ukradł PRL. W różny sposób. Jak nie wiesz jaki poczytaj.


@Wyrelworelowany: Tia ukradł. Mieli wszystko pod nosem. Mieszkanko z przydziału. Obowiązkowa praca. Pokolenie obecnych 40-latków dopiero miało fajnie. Dorastanie w czasie końcówki PRL i transformacji ustrojowej, kiedy niczego nie było, to był dopiero wesoły start życia dla młodego człowieka.
@PanEkspertErbo: dziękuję panie EXPERCIE za ten nic nie znaczący komentarz z dupy.
Po pierwsze uzależniasz otrzymanie świadczenia 500+ za posiadanie dziecka. To bardzo materialne podejście, ale ok, może wywodzisz się z patologicznych rejonów i tam to normalne. Po drugie, jakbyś choć trochę się zainteresował tematem, to odkryłbyś że dzietność w Polsce spada. Jedną z przyczyn jest właśnie 500+, które nie dość że nakręca inflację to obniża zarobki i jakość życia, zwłaszcza