Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Natomiast pobór dla samego poboru nie ma prawa bytu


@FuriousViking: Zgadza się. I niegdzie na świecie nikt nie tworzył poboru dla samego poboru, tylko aby mieć wstępnie przeszkolone rezerwy, aby w czasie wojny nie marnować 12 miesięcy na szkolenie rekruta, tylko 3-6 :p

Ale po co ja dyskutuje z ludźmi których jedynym argumentem jest że boi się kręcenia wora xd
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: pisałem o szkoleniu specjalistycznym jego horrendalnych kosztach i długim czasie trwania. I że jest to powód dla którego nie jest to możliwe w odniesieniu do armii poborowej. Ty sie do tych słów odniosłeś więc czego oczekujesz? Ja nie pisałem o przeszkoleniu ogólnym z obsługi urządzeń i wyposażenia, a o specjalistycznym wyszkoleniu, które dzisiaj ma prym w zawodowej armii.
  • Odpowiedz
tak jak pisałem wcześniej: wynika to z logiki i analizy danych z przeszłości


@sildenafil: to poanalizuj dalej w historię, bo gdyby nie przymusowy pobór, to nie byłoby naszej cywilizacji łacińskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°
Ale skąd może wiedzieć to wykopek który zete zna tylko z filmu samowolka, czy krol ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
bo jak wiadomo "wojsko zrobi z chłopaka mężczyznę" np. wąchanie tyłka kolegi dodaje męskości jak mało co ¯_(ツ)_/¯


@sildenafil: mam nadzieję, że kiedyś czasy obowiązkowej służby wojskowej będą wspominane tak samo jak dzisiaj era niewolnictwa i segregacji rasowej
  • Odpowiedz
Ty sie do tych słów odniosłeś więc czego oczekujesz?


@FuriousViking: no bo po co mam się odnosić jak mimo swojej nikłej wiedzy, wypowiadasz się jako ekspert? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytaj dalej, najlepiej specjalistów z dziedziny militarii i strategii i zapewne sam siebie wysmiejesz jak już trochę się na temat dowiesz:p

Nie ma alternatywy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
bo to nie może być przypadek


@Frasad: No raczej, pewnie zorganizowana i koordynowana z Kremla przez Żydów akcja lewactwa, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe czy istnieje kwestia w której nie znajdzie się koleś ze spiskową teorią. Nie zdziwiłbym się jakby pod znaleziskiem na temat uprawy warzyw pojawił się jakiś "freethinker" z podejrzeniem, że to przygotowania pod rychłą klęskę głodu do wywołania której szykuje się lewactwo
  • Odpowiedz
@papahilter1488: @TurekD:

u nas fala była bo było wiele roczników

przeciez we wspomnianym przykładzie to wojsko zawodowe gnębi rekrutów. Żołnierz poborowy dla żołnierza zawodowego to jak zabawka: pobędzie rok i sobie pójdzie, więc można mieć trochę rozrywki.

Poza tym nie trudno sobie wyobrazić, że w jednym roczniku do tego samego poboru w koszarach trafia taki informatyk z grupką sebiksów spod bloku. I wtedy nie ma znaczenia, że to ten sam
  • Odpowiedz
Nie jestem zwolennikiem obowiązkowego poboru ale czemu tak się tego boicie? Czemu ciagle ten sam temat jest wałkowany? To nie może być przypadek?


@Frasad: Czy wszyscy na neuropie już odklejeni?
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: poruszam tutaj kwestie praw człowieka, a nie strategii militarnej. Obowiązkowy pobór do wojska to forma niewolnictwa. I to, że na niewolnictwie niejedna cywilizacja się wybiła to akurat żadna tajemnica.

Niewolnictwo w przypadku obowiązkowej służby wojskowej spełnia kryteria: zamknięcie w obozach wojskowych wyselekcjonowanej (na podstawie kryterium płci) grupy osób wbrew ich woli w celu wykonywania przez te osoby określonych prac za głodową pensję.
  • Odpowiedz
@sildenafil: ale przecież tobie się to podoba. Bo nie chcesz walki z patriarchatem. Jak się was przyciśnie to stwierdzacie, że no dobra zostawmy te patologie, tylko cofnijmy osiągnięcia feminizmu bo mają wrócić przywileje, czyt. brak praw kobiet
  • Odpowiedz
Ale po co ja dyskutuje z ludźmi których jedynym argumentem jest że boi się kręcenia wora xd


@TheGreenBastard: kolego, przedosatni rocznik w zasadniczej służbie wojskowej. Zaczynałem w Jednostce łączności w Zegrzu, przeniesiony do 1 pułku komandosów w Lublińcu, brat był w Szczecinie w 1 batalionie zmechanizowanym, drugi brat w zmechu w Trzebiatowie przeniesiony do garnizonu warszawa na kierowce tarpana. Wora to kręcili chyba Tobie bo nikt z naszej trójki o czymś
  • Odpowiedz
Nie jestem zwolennikiem obowiązkowego poboru ale czemu tak się tego boicie? Czemu ciagle ten sam temat jest wałkowany? To nie może być przypadek?


@Frasad: Może dlatego że mam swoje życie, cele i jakieś plany na przyszłość, ostatnie czego chciałbym to mając te 20 być zmuszanym do porzucenia tego wszystkiego żeby ktoś mnie przez 2 lata tresował na mięso armatnie.

Poza tym w tym zbrodniczym kraju jeszcze tego by brakowało zeby faceci
  • Odpowiedz
Przypominam, że wg najnowszego sondażu w Polsce za przywróceniem przymusowego poboru wojskowego opowiedziała się większość Polaków: 54%.


@sildenafil: Pytanie tylko, kto był ankietowanym.

Czy ludzie w wieku poborowym czy każdy. Bo łatwo powiedzieć emerytce czy Januszowi co był w wojsku 40 lat temu 'Jak najbardziej, kazdy powinien iśc do woja i stać się mężczyzną'
  • Odpowiedz