Wpis z mikrobloga

Pamiętam to jak dziś, była ciepła letnia noc, bezchmurne niebo. Słychać było ryk łosia, a na gałęzi potężnego dębu widać było czarny zarys wspaniałego ptaka. To nie był jakiś tam pospolity puszczyk, ale wspaniały puchacz śnieżny. Księżyc w pełni odbijał swój majestat od tafli spokojnego jeziora.

Wtedy planety ułożyły się w linię, a promienie słoneczne odbite od pierścieni jowisza padły na twarz niepokalanie poczętej kobiety. Tą kobietą była moja matka, to właśnie wtedy przyszedłem na ten świat, a wilki zawyły i cały las zrozumiał, że dni będą liczone na nowo od tego właśnie momentu.

20 lat później moja matka zrobiła mi test, na predyspozycje bycia programistą. Tester gdy tylko odsłoniłem kamerkę już dobrze wiedział, że wynik może być tylko pozytywny. Wpłaciłem więc 20k i poszedłem na butkamp HTML + react 1 week from zero to hero.

Byłem predysponowany.


@calcifer44

#przegryw #neet #programista15k #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1661430930Zs283EYNsSjvgVDhGOycJK.jpg
  • 16
@cyk_w_komkuter: Pięknie napisane.
Też mnie niezmiernie bawi to przeświadczenie moich kolegów programistów o swojej wyższości nad innymi ludźmi i jakieś mity o tym, jaka to elitarność, ciężka praca i ciągły rozwój.
A tu na wykopie to już w ogóle jest odklejka na tym punkcie i mitomania.
@Szumimiwelbie: nom, albo się z tym rodzisz, albo nie. To nie jest tak jak z długością Twojej kości udowej. Nie ma że się nauczysz żeby była dłuższa, albo krótsza.

edit: pamiętam jak byłem dzieckiem i bawiłem się w piaskownicy to mrówki układały piasek w klawiaturę qwerty żebym mógł na niej pisać
@Szumimiwelbie: gościu za bardzo stara mi się udowodnić, że jestem debilem i nie mogę mieć w niczym racji. Myśli, że wszystko osiągnął ciężką pracą a predyspozycje nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście jest w błędzie.
@Szumimiwelbie: @calcifer44:

Wyczuwam tutaj wiedzę zasłyszaną, 'chłopski rozum' i to wszystko wzmocnione przez propagandę medialną.
Nikt nie jest predysponowany do niczego, ale niektórzy są ogólnie 'lepsi' albo 'gorsi'

Nawet ten 'gorszy' może spokojnie klepać kody za 15k bo to żaden wielki wyczyn nie jest.

Macie, tutaj jest artykuł który pozwoli wam zrozumieć dlaczego jest tak jak napisałem, bo książki na ten temat nie będę wam polecał, bo jestem pewien że
@cyk_w_komkuter: Rozumiem, że osoba ze schizofrenią też może "klepać kody za 15k"? Zapomniałeś mnie wykluczyć tym razem, czy po prostu piszesz pierdoły jak zwykle skupiając się tylko na jednym aspekcie i wyłącznie dla osób zdrowych?

Stwierdzenie, że nikt nie rodzi się predysponowany zakłada jakiś uniwersalny poziom startowy (i cechy dodatnie), tymczasem faktyczny dobór do stanowisk również uwzględnia czyjeś ograniczenia i choroby (cechy ujemne), które się w nim nie mieszczą... Może ich
nie no za każdym razem tylko Ty się odzywasz

@cyk_w_komkuter: Słuszna uwaga, miałem na myśli wszystkich chorych/ograniczonych..

Swoją drogą mam ziomka schizofrenika który nie tylko był programistą ale i prowadzi firmę i zatrudnia ludzi

Bardzo celna uwaga, mój błąd, bo pytania typu "czy osoba z chorobą X może Y?" są bez sensu o tyle, że są kompletnie nieprecyzyjne. Różny stopień nasilenia choroby X oraz inne specjalne okoliczności powodują, że często może