Wpis z mikrobloga

LineageOS a IKO.
Ktoś z was korzysta z apki IKO i płatności NFC na oficjalnym, podpisanym LineageOS? Mam OnePlus 8 i update do Androida 12 dostarczony przez nowego właściciela marki (OPPO) wygląda i działa tragicznie. Chętnie przeskoczyłbym na coś bliższego rasowo czystemu Androidowi. Próbowałem już z nieoficjalnym i nierootowanym Pixel Experience i wszystko działało super, prócz aplikacji bankowej właśnie. IKO jest jakieś wyjątkowo wrażliwe na custom ROM-y :/
#lineageos #oneplus8 #android #iko
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matpiotr: OnePlus został przejęty przez OPPO. Na rynku chińskim zmienili nawet branding aktualizacji z OxygenOS na ColorfulOS, a na resztę rynków wypuszczono niedorobioną abominację będącą hybrydą tych dwóch nakładek
  • Odpowiedz
@Matpiotr: okej, czytam, że zmiany są czysto organizacyjne, więc pewnie do obu marek oddelegowany jest teraz ten sam devteam. Nie zagłębiam się w takie niuanse i szczerze mówiąc martwiłbym się samym sobą gdybym to robił nie pracując w branży smartfonów. Na forum OnePlusa wszyscy piszą o przejęciu przez OPPO
  • Odpowiedz
@pinoczet: Wszystko będzie działać oprócz nfc

Ze względu na wymagania organizacji płatniczej, nie można włączyć płatności zbliżeniowych na telefonach z prawem do zapisu plików w katalogu głównym. Pozostałe funkcje aplikacji IKO, w tym płatności BLIK, nadal powinny działać.


cytat PKO

Sam używam lineageos'a i jakich większych problemów nie mam
  • Odpowiedz