Wpis z mikrobloga

Jak matka alkoholiczka może utrudniać życie nawet po wyprowadzce? Wystarczy, że nie chce oddać twoich dokumentów i #!$%@? xF.

Ale już poważnie. Wyprowadziłem się na swoje od toksycznej matki na praktycznie drugi koniec Polski (w pobliże normalniejszej części rodziny) i myślałem, że wszystko będzie już dobrze. Pozostał ostatni rok nauki w szkole średniej, który miałem zamiar skończyć w nowym miejscu zamieszkania, ale tutaj właśnie pojawił się problem - stara szkoła wyda mi potwierdzenie ukończenia tylu i tylu klas, ale nie mają oni oryginału mojego świadectwa gimnazjalnego.

Oczywiście zapomniałem, że X miesięcy temu matka do czegoś potrzebowała oryginał i musiałem go jej przynieść z sekretariatu szkoły. Teraz go już jednak nie uzyskam bez zapłacenia jej #!$%@? haraczu. Miałbym jej zapłacić za to, że jestem okropnym synem a'la #konkursnanajbardziejgownianymemznosacze i przez wyprowadzkę nie dostaje ona już tak dużych socjali.
Do nowej szkoły się raczej zapisać nie zdołam bez oryginalnego papieru. Pozostaje mi złożyć wniosek do kuratorium oświaty (bo dawna szkoła gimnazjalna nie istnieje) i poprosić o nową kopię świadectwa. Koszt 26zł. Termin realizacji to może być do kilku tygodni.

Ostatecznie zapewne innych problemów już nie napotkam, ale pozostaje niesmak i stres ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gorzkiezale
  • 74
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@17witcher: przecież normalnie duplikat możesz sobie załatwić.
A nawet nie wiedziałem że istnieje możliwość wzięcia oryginału ze szkoły przez jej opuszczeniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@17witcher: a jak czas jest do kilku tygodni to proponuję już dziś złożyć kwity, z tych kilku mogą zrobić się 4 dni. A przy okazji spróbuj przedstawić sytuację w nowej szkole, może uda się coś załatwić, żebyś nie wiem, był już na lekcjach, a oficjalnie cie zapiszą później
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
W czasie do kolejnego piątku postaram się napisać co dalej.

Napisałem maila do nowej szkoły o możliwość późniejszego doniesienia dokumentów, do matki sms z prośbą o oddanie dokumentów (na dowód, że faktycznie nie chce mi ich oddać), a potem chyba niestety napiszę wniosek do kuratorium o duplikaty.

@17witcher: kurde maila - oni ci na maila odpiszą, żebyś się walił, bo co na piśmie, to na piśmie. Dzwonisz albo idziesz osobiście. Dyrekcja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wyjątkowo pechowo musiała ta osoba trafić


@WilecSrylec: Myślę, że raczej całkiem typowo - w polskich sądach to ojciec jest od bycia bankomatem, w przypadkach przeciwnych następuje error systemu. Odwołania nie było, bo dzieciak i tak już był przetyrany psychicznie wystarczająco, a na życie starcza kasy (przez półtora roku przecież nic od matki nie dostawała i jakoś dało radę).
@17witcher tak mi się przypomniało jak w nowym liceum przełożyli moje papiery pod koniec sierpnia, tylko dlatego, że musialam nagle zmienić miejscowość i wszyscy nie chcieli, żebym skończyła w zawodówce. Było już po rekrutacjach. Nie miałam tam kontaktow ;) idź do sekretariatu
@17witcher: Wytłumacz im jak naprawdę wyglada sytuacja. Nie okłamujesz ich, uczciwie nie możesz otrzymać dokumentów w terminie, nowa szkoła powinna ci wyjść naprzeciw i pomóc.

Matkę zgłaszaj na policje, o ile masz jakiś pisemny dowód (sms? Whatsapp?)

No i tak jak pisali wyżej, zadbaj, abyś na papierze miał dowód, że nie utrzymuje cię i zapewniła ci psychiczne wymęczenie, bo w przyszlosci będziesz zgodnie z prawem płacił na jej utrzymanie. To ważne,