Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak trudno zbudować miastom sieć tramwajową? Po wojnie udało się to tylko Częstochowie i niedawno Olsztynowi (który co prawda już miał dwie nieczynne linie poniemieckie, niemniej teraz budują czwartą). Tak się niby #rzeszow rozwija, a jednak ustępuje pod tym względem mniejszym i do tego powiatowym miastom jak Grudziądz czy Elbląg. Mam nadzieję, że chociaż zabezpieczają grunty pod sieć w tych nowo dołączonych wioskach. A #lublin, jako pierwszy z największych miast Polski nie ma tramwajów.
#tramwaje #urbanistyka
  • 47
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: W Lublinie w planach były tramwaje ale jest to fizycznie nie realne z racji na zbyt duże różnice w wysokości terenu. I zarzucono pomysł. Częśc ulic powstała z myślą o tramwajach stąd masz takie szerokie pasy zieleni.

I bardzo dobrze że nie ma tutaj tramwajów... ja się ciesze.
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: W czym tak właściwie tramwaje są lepsze od trolejbusów? Ja nie widzę w ogóle zalet tramwajów. No - może czasem mniej stoją w korkach. Ale to tylko tyle. Ten problem można taniej rozwiązać buspasami. Poza tym dodatkowa infrastruktura, spora kolizyjność z innymi uczestnikami ruchu, dodatkowy zamęt na ulicy. Trolejbusowi co najwyżej spadnie pałąk który kierowca ogarnie w 2 minuty. Dodatkowo wiele z nich może ujechać jeszcze sporą część trasy
  • Odpowiedz