Wpis z mikrobloga

@GandalfPl: Kwestia dyskusyjna, ja bym wolał Glorfindela i później wystarczyłoby jakieś przedstawienie postaci w Rivendell czy coś. Takie wybiórcze podejście, co przydatne a co nie, jest zrozumiałe, ale dość śliskie
@orfan: miany będą zawsze w przypadku adaptacji. Najlepiej jak najmniejsze, bo zazwyczaj radosne pomysły scenarzystów nie są trafione.. Ale Amazon robi serial na podstawie książki, do której nie ma praw, miesza 2 i 3 ere. Tutaj wspólne z Tolkienem będą tylko imiona i niektóre wydarzenia. Rozumiesz?
@Czarendze1r: ty mi tutaj tłumaczyć nie musisz, bo po twoim stwierdzeniu o mieszaniu 2 i 3 ery stwierdzam, że wiem nieco więcej niż ty :) Mi chodzi o to, że Jackson też wprowadził zmiany, czy słuszne, to kwestia dyskusyjna. A ta zmiana z arwena to tylko jedna, było ich więcej, niektóre większe, niektóre mniejsze. Ty stwierdzasz, że wprowadził zmiany i dobrze. A czemu dobrze? Kto stwierdza że dobrze? Bo tobie się
@orfan: Tak, mówisz że wiesz więcej? A to ciekawe. No a która adaptacja nie wprowadzila zmian? Stwierdziłem że zmiana z Arweną jest logiczna i napisalem czemu. Bo postać łączy się z wątkiem Aragorna i pojawia się później, więc w kwestii samego filmu, ten zabieg ma sens. W serialu amazona, jedyne co się będzie zgadzało to pojedyńcze wątki i imiona. Bo siłą rzeczy, nie mogą skorzystać z książek do których nie mają
@Czarendze1r: Zobacz ile różnic było między książkami a filmami Tolkiena. I to nie jakieś drobne zmiany. Weź na przykład Aragorna. W filmach robi niby to samo co w książkach, ale charakter postaci jest zupełnie inny. To samo Theoden, to samo Denetor. A to tylko 3 główne postaci. Do tego dodaj pomniejsze. Do tego dodaj zmiany w samej historii, tego jest od groma przecież. I wychodzi na to, że Jackson zrobił udany
@orfan: Czy Ty czytasz to co pisze @Czarendze1r: , czy tylko piszesz swoje w zapętleniu? XD

Wyraźnie napisał, że nie wszystkie zmiany wyszły na plus, sam uważam, że choćby Denetor został zwyczajnie jako postać skrzywdzony. Jednocześnie film (w przeciwieństwie do serialu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) nie ma tyle czasu, by nawet w czterogodzinnej wersji reżyserskiej przedstawić dokładnie wszystkie wydarzenia.
Z tego chociażby względu Arwena ratuje
@ChichyKun: idąc w zaparte, to Jackson większą krzywdę wyrządził książkom niż Amazon. Pozmieniał od groma rzeczy, mimo że miał prawa do książek. Amazon nie ma praw, więc to co wyprawiają, przynajmniej jest usprawiedliwione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszyscy się srają, że Amazon nie robi wiernej adaptacji, jednocześnie wszyscy wiedzą, że Amazon nie ma praw zrobić wiernej adaptacji :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GandalfPl: Ciężko, żeby te błazny przebrnęły przez Silmarilliona, do którego nie mają praw.

Tak, robią serial o drugiej erze bez praw do książki, która ten okres najbardziej zgłębia, mają tylko prawa do Władcy pierścieni i Hobbita i muszą się opierać tylko na informacjach zawartych w tych książkach.