Wpis z mikrobloga

@noe44: pewnie chodzi o luz te 0.5-1 nuner wieksze.

@Straszy: jak przywuczaisz stopy i siebie do ciskania w wiekszych, to potem te dopasowame na zero beda wydawaly sie ciasne, za male, powodujace dyskomfort.

Nie widze za bardzo sensu w takim podziale, zwlaszcza ze to oszczednosc kilku gram.

Z drugiej strony pytanie jakie masz startowki, bo strzelam ze te wszystkie fly wynalazki z ujemnym dropem i cameltoe, rzadza sie innymi prawami
@noe44: buty do biegania ogólnie powinny być trochę luźniejsze (0.5cm - 1cm większe). Zastanawiam się, czy przy butach startowych jest ta sama zasada, czy może powinny pewniej trzymać się stopy
@PurpleHaze: biegam w altra escalante 2.5 i chcę kupić escalante racer tylko pod starty. Jakieś wynalazki z karbonem kupię dopiero jak będę łamał np. 36 minut na dychę albo inny fajny czas.
@Straszy: w biegu ulicznym stop również spuchnie. Szczególnie te dłuższe dystanse. Dobrze jest mieć odrobinę luzu. Jak chcesz bardziej zablokować stopę to wiąż "runner's knot" i będzie git
@Straszy: wszystko zależy od preferencji, ja wszystko biegam w dopasowanych i jest git. Nie mam problemu z pazkonciami, stopy mi nie puchną itp.

Ja bym wybrał but na starty tak samo jak buty treningowe, nie ma co kombinować.