Wpis z mikrobloga

Serio mnie zastanawia jak można być tak absurdalnie bezczelnym w profesjonalnym środowisku. W tym roku to będzie już 7 #programista15k (a właściwie to #programista25k), którego muszę zwolnić.

No chyba, że wraz z pracą zdalną wykonanie prostego dropdowna w reactie zajmuje 5-7 MD i tak powinno być ( ͡ ͜ʖ ͡).

Zespół #!$%@?, bo musi robić za lesera a żadne retro, rozmowy czy prośby nie działają.
Klient #!$%@? bo zapłacił za pracę seniora, którą zrobiłby junior za ułamek tej kasy.

Typ na 99% wali dwa etaty.

Oczywiście w polsce odbierane jest to na zasadzie "he he dobrze, dojeb*ć prywaciarzowi! bo kombinować to czeba umić szwagier!" I w ten oto sposób mentalność tego "nowego" pokolenia zatacza koło i stajemy się nikim innym jak naszym wujaszkiem co maszyny z kopalni wynosił.

Żeby nie było, każdy z tej 7mki, która już poleciała w tym roku nie mogła powiedzieć że zarabiała źle bo płacę 10-30% powyżej rynku żeby "przyciągnąć top of the top".
Jak wygląda top of the top widać powyżej.

#gorzkiezale
  • 29
bardzo dobrze, jechac z leserami


@Szubrawski: to teraz przejedź się po tagu #programowanie i zobacz posty o tym jak to dzisiaj #!$%@? zrobiłem a i tak hajs dostałem. Oczywiście jak jira jest pusta to spoko, każdy by sobie wolne popołudnie zrobił. Ale idę o zakład że po drugiej stronie są podobne historie jak u mnie.

Najgorsze w tym jest jak rozmawiam z innymi ludźmi, szczególnie w mniejszych firmach które nie mają
@krzych0: Wiekszosc takich wpisow na #programowanie to trolling ale ludzie od wiekow wala w wuja w robocie to prawda, kwestia tego zeby znac umiar i dowozic. Ja bym powiedzial ze wiekszym problemem jest dowozenie niskiej jakosci kodu, ktory trzeba pozniej refaktoryzowac a czas logowany jak na majstersztyk. Zatrudniasz seniora a SOLID w jego kodzie ostatni raz widzisz w jego zadaniu rekrutacyjnym i trzeba po nim poprawiac.
@krzych0: jak rozumiem byli na b2b? Robiłeś coś, żeby rozwiązać ten problem? Wyceny w MD zamiast SP? Logowanie czasu w jirze + dodawanie komentarzy co się przez zalogowany czas robiło.
Same te 2 zmiany sprawią, że nawet jak ktoś chce się obijać, to będzie widział, że może polecieć jak zaloguje 7 dni i każdy z nich to będzie dodawanie dropdown
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Nic nie mam do tego żeby ktoś sobie coś robił po godzinach czy weekendami.

@krzych0: no dziękuję laskawco że pozwalasz mi robić co chce z moim czasem xD

Najgorsze w tym jest jak rozmawiam z innymi ludźmi, szczególnie w mniejszych firmach które nie mają żadnego pomysłu co z tym zrobić. No bo:

1. Do biura nie ściągniesz ludzi żeby ich mieć na oku bo od razu się zwolnią

2. Pilnować codziennie
no dziękuję laskawco że pozwalasz mi robić co chce z moim czasem xD


@rawilson: oho pierwszy przyszedł xD

Tak dla jasności, gdybyś nie złapał kontekstu. Jeżeli umawiasz się z kimś na pracę na pełny etat to pracujesz pełny etat, co robisz później nikogo nie interesuje. Interesuje mnie jednak jeżeli w czasie umówionego etatu pracujesz przez połowę czy nawet mniej.

No czyli widocznie taki jest rynek i taki jest teraz standard :)
Interesuje mnie jednak jeżeli w czasie umówionego etatu pracujesz przez połowę czy nawet mniej.


@krzych0: co do zasady - zgadzam sie - zwolnij ich, co jest problemem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyzby to?

Najgorsze w tym jest jak rozmawiam z innymi ludźmi, szczególnie w mniejszych firmach które nie mają żadnego pomysłu co z tym zrobić. No bo:

1. Do biura nie ściągniesz ludzi żeby ich mieć na
@krzych0: co do zasady - zgadzam sie - zwolnij ich, co jest problemem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyzby to?


@rawilson: właśnie to zrobiłem. Problemem jest zjawisko o niezerowym wpływie na całą branżę o którym tutaj piszę. Co do zasady nie tylko moim problemem jest brak jakiegokolwiek przywiązania do pracodawcy a jest to coraz powszechniejszy problem wykraczający znacznie poza branżę IT o czym już nawet na wykopie
@krzych0: a ja się zastanawiam, czy naprawdę w tym całym IT nie może być tak jak z braniem mirka na wózek widłowy albo inną produkcję, z tym że zamiast szkolenia 2h byłoby 2tyg, co, nie da się tych najprostszych nawet rzeczy nauczyć w kilkadziesiąt godzin żeby już był taki człowiek minimalnie użyteczny i robił chociaż te najprostsze taski?
naprawdę nie ma w tym it żmudnej codziennej roboty i zawsze musi przyjść
@krzych0:

Oczywiście w polsce odbierane jest to na zasadzie "he he dobrze, dojeb*ć prywaciarzowi!


Chyba nie tylko w Polsce już. Na reddicie podobne nastroje.

Żeby nie było, każdy z tej 7mki, która już poleciała w tym roku nie mogła powiedzieć że zarabiała źle bo płacę 10-30% powyżej rynku żeby "przyciągnąć top of the top".


To ile w sumie płacisz? 25k za 18 dni pracy za fronta czy jak?

7 poleciało z