Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcę robić kat.A po głowie chodzą mi nakedy, lub szosowo turystycze, upatrzyłem sobie kilka modeli Suzuki GSR 750 BMW F 800R, Yamaha tracer 900.
Pytanie,co lepiej wybrać na trasy po 100 km w jedną stronę, plus co jakiś czas większe po 200,300 km, jeszcze kwestia wielkość Moto mam 185 cm i ok 100kg, będą one dla mnie ok?

Jest sens teraz kupować moto, czy lepiej poczekać do zimy? (Chodzi o ceny i większy wybór) Prawka nie zrobię prędzej jak do listopada,pewnie w tym roku już nie pojeżdżę

#motocykle
  • 22
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON: nakedy na trasy niezbyt, polecam za to mocno DL650 - fajna pozycja za kierownicą, siedzi się na prostych plecach. Mam 190cm wzrostu i jeździ mi się wygodnie, mocy też nie brakuje. Moim pierwszym motocyklem było SV650S i tam plecy chciały mi po 100km po prostu odpaść
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON: trasy po 100-200-300km w jedna stronę zrobisz spokojnie na każdym moto, robiłem dłuższe nakedem i nie było problemu, kupiłem moto z owiewką i zdałem sobie sprawę że brakuje mi wiatru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON: Takie dystanse zrobisz na wszystkim. Na mt-07 robiłem po 600km, a typowy weekendowy dystans to 200-300, jedynie dupa boli bo kanapa to tragedia - na kolejny sezon dołożę żel. Bierz moto na którym pozycja będzie wygodna (dla większości wyprostowana) i będzie gicior
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON: 70km ci starczy na początku, o ile zdążysz prawko zrobić jeszcze w tym roku. A taką trasę zrobisz na wszystkim, ale sprawdź sobie czy nie będziesz miał za niskiej pozycji na moto, mnie na cb 500 bolą kolana po godzinie jazdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krabXT: BMW najsłabszy z tych trzech coś około 90 model z 2017, w sumie to mocą w ogóle się nie kierowałem porostu spodobały mi się te motocykle i są dość tanie, no tracer już nie taki tani ale jest fajny
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON Wiadomo, że bezpieczniej będzie zacząć od mniejszych pojemności, ale jeśli masz trochę oleju w głowie to moce w tych moto nie będą problemem, zwłaszcza, że nowe moto mają teraz wszystkie potrzebne systemy typu kontrola trakcji albo różne mapy do wyboru np na deszcz (akurat nie wiem jak z tym jest w GSRze). Z tych trzech miałem okazję pojeździć Tracerem 900 GT i jest to super przyjemny motorek zarówno na miasto jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PodniebnyMurzyn: dokładnie, wcale mnie nie ciągnie, żeby cisnąć 200km/h między atutami na krajówkach, pamiętam jak 10,15 lat temu ktoś robił kat A to jak wybierał 600 to wszyscy się pukali w głowę że gdzie taki potwór na pierwsze moto, jak ktoś nie myśli to i skuterem się zabije
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON: Zrób kategorię A - nie wiem na czym się zdaje teraz, ale chyba na CB650 - to jest rewelacyjny motór, ale głównie chodzi o to, że będziesz miał kontakt z pierwszym motocyklem co da Ci jako taki pierwszy ogląd na sytuację. A jak odbierzesz plastik to umawiaj się na jak najwięcej jazd próbnych w salonach i postaraj się objeździć co tylko się da - być może trochę Cie to nakieruje
  • Odpowiedz
@Antoni_deMON: zabrzmię trochę jak z elektrody, ale 100 czy tam 200-300km to nie "trasy". Turystyki są dobrym wyborem jak chcesz walnąć te 600-700km na raz i zrobić to ponownie kolejnego dnia.
Regularne 100km i od wielkiego dzwonu 300km pojedziesz wszystkim, tylko kup sobie zatyczki do uszu.

Ja wiem, że każdy kupuje sobie to, co mu się podoba, ale to tak, jakby kupować suva w dieslu, bo się raz do roku na
  • Odpowiedz