Wpis z mikrobloga

@xniorvox: ok, ale to ankieta dla osób czytających wykop po prostu, co oni uważają :)
Generalnie dziwią mnie odpowiedzi
TAK | TAK - > gdzie znaczy że sankcje działają, ale należy je zdjąć (? bez sensu )
@Kuarito jw napisano. Nie i nie.

Sankcje nie działają.

Jak na początku je ogłaszali to ruska gospodarka miała paść w miesiąc.

Potem pojawiła się perspektywa sześciu miesięcy i gospodarka ruska kaput. Teraz nam wmawiają że rolą sankcji od samego początku było utrudnienie powrotu wosjak ruskiego do stanu przed wojną. Sankcje nie działają albo działają średnio, skoro co chwilę trzeba zmieniać narracje co do ich funkcji.

Co w żaden sposób nie zmienia mojego
@Niemamwiedzy: ciekawy punkt patrzenia, zaraz będziesz nazwany ruską onucą, ale w podobnym tonie myślałem co Ty , bo od początku czytałem wiele artykułów jak Rosja miała w 3-4 miesiące gospodarczo upaść, a minęło pół roku oczywiście są jakieś efekty / skutki, ale nie takie jakie były omawiane wcześniej
i też uważam, że sankcje powinny zostać, nawet powinny być dokładane nowe lub pilnowane czy są respektowane i pod żadnym pozorem nie można
@Kuarito: z 600 mld rezerw 300 od razu zamroził zachód. z pozostałych 300, 25% zostało już przejedzone. pkb spadnie o kilka %. sankcje działają, tylko ludzie sobie za dużo wyobrażają. państwo sobie ot tak nie upadnie bo zablokowaliśmy im możliwość kupna elektroniki i stali. to tak nie działa. powoli powoli ale idzie. do końca przyszłego roku będą prosić o zawieszenie sankcji.
@spilbergson: pokaż mi moje wpisy które wychwalają że to jest wspaniały kraj ?
Czemu kłamiesz ?
Uważam że rosja powinna zostać zrównana z ziemią i powinni mieć wszyscy tam bana na minimum 100 lat jeśli chodzi o większe interesy z Zachodem dopiero jak w ich kraju będzie prawdziwa demokracja (ale to tego muszą niestety wyjść ludzie z mieszkań)
@Kuarito: węgry nie mają żadnego znaczenia, bo gówno produkują. z niemcami może być problem, ale to już chyba wszyscy wiemy. ale spokojnie, reszta zachodu wywrze presję i będzie dobrze.
Generalnie dziwią mnie odpowiedzi

TAK | TAK - > gdzie znaczy że sankcje działają, ale należy je zdjąć (? bez sensu )


@Kuarito: Dziwią Cię, bo pytanie jest źle zadane. Może działają, ale nie tylko na Ruskich, działają też w drugą stronę.

Pytanie nie brzmi czy sankcje działają, bo "jakoś" działają. Pytanie dotyczy rachunku ekonomicznego.
Jak wiele NAS te sankcje kosztują, a z drugiej strony jak bardzo przybliżają nas do rozwiązania