Wpis z mikrobloga

Robię projekt dla biura podróży z którym współpracuję od kilku lat, brałem od nich już 3 wyjazdy i generalnie ufam im. Zaoferowali, żeby zamiast się rozliczać standardowo to że opłacą mi następne wakacje i wtedy dorzucą jeszcze 5% do wartości projektu. Dla mnie super deal, bo i tak planowałem jeszcze w tym roku gdzieś jechać, a teoretycznie najpierw płacę dochodowy i potem za moje netto płaciłem za wakacje, z czego leci vat i tak dalej.

Pytanie jak na taką umowę patrzy się urząd skarbowy? Jak mógłbym coś takiego rozliczyć? Nie mam firmy, księgowej.

#programista15k #podatki #urzadskarbowy #praca
  • 9
@Jurix: no to typowo po polsku, jak sobie ufacie to bez papieru i elo masz wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) w innym wypadku płacisz podatek i tego nie obejdziesz. umowa zlecenie to najgorsza opcja, zobacz jak to wygląda przy umowie o dzieło może będzie korzystniej opodatkowana.
@Niuans: Tak czytam i firma do osoby prywatnej wygląda tragicznie. Musiałbym płacić i dochodowy i zus, alternatywnie umowa z płatnością świadczeniem niepieniężnym, ale wtedy od ceny wakacji płacę dochodowy... lepiej niż obecna wersja, ale w przypadku firm z tego co widzę barter nie jest opodatkowany, bo z obu stron koszt, więc słabo to wygląda w mojej sytuacji.