Wpis z mikrobloga

@DanteMorius: Napiszesz ze swojej perspektywy tak bardzo źle tam jest? Jestem po elektrotechnice i jedną z opcji jest zostanie inżynierem budowy. Ale z tego co widzę, to nie warto tam wchodzić i to już bardziej się opłaca nauczyć jeździć ciężarówką. XD
  • Odpowiedz
Czy w tym kraju opłaca się być inżynierem


@Maffiozzo97: w tym kraju opłaca się jedynie kraść i być #!$%@? (skonczylem polibude - automatyka inż i mgr informatyka więc wiem coś na ten temat + około 8 lat doświadczenia w korpo na stanowiskach technicznych
  • Odpowiedz
jestem z IT, i szczerze te 10k to jest obecnie 120k rocznie, co to są za pieniądze przy tej inflacji


@PanNieznanypl: to jest gówno, ale ja z doświadczeniem nie dostałem jeszcze propozycji pracy za więcej niż 10k brutto :/
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: Chcesz dobrze zarabiać to zostań aktuariuszem albo audytorem. No ale żeby dojść do tego, to się trzeba uczyć, czyli dla ciebie odpada. Lepiej wstąp do PiSu i używaj dużo wazeliny, to może jakąś państwową posadkę dostaniesz. W Wodach Polskich podobno jest wakat na prezesa

  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: serio to mi się nawet nie chce rozpisywać. Budowa - chore godziny i terminy, delegacje, paskudne warunki, darcie mordy, szarpanina o pieniądze zamiast szukanie rozwiązań, generalne chamstwo i niekompetencja.
Projektowanie - psie pieniądze, #!$%@? normy (przynajmniej konstrukcyjne), brak wzajemnego szacunku do pracy między branżami...
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97 inżynier z 4 letnim doswoadczeniem na budowie. Od września wpada 8k + samochód + mieszkanie. Czy się opłaca i tak i nie. Dość stresująca praca ale bardzo satysfakcjonująca. Dużo zależy od zespołu do jakiego trafisz. Przez 2 lata pracowałem z ludźmi którzy stali się dobrymi znajomymi. Zamiast do domu po pracy chodziliśmy na wycieczki, na miasto itp. zdarzyło się że zamiast wyjsc o 16 z biura wychodziliśmy o 20 bo
  • Odpowiedz