Wpis z mikrobloga

Jak zrobić ten dobry placek? Jak to gówno rozciągnąć? Zrobiłem ciasto z tutaj polecanych przepisów, serio wyszło bardzo fajne, leciutkie takie, dobra hydratacja. Zacząłem z tego robić placki pod nepoletana i wszystko poszło do kosza. Zero powietrza w boki tylko grube boki/ciasto, a środek cienki jak kartka papieru i dziury. Jak mam to robić? Bo się zastanawiam czy nie zrobić 20 kulek i po prostu tylko ćwiczyć na tym.
#pizza
  • 4
  • Odpowiedz
@agsbajahs: zrobiłem w ten sposób w tym tygodniu i było git, a jestem amatorem w #!$%@? xD https://www.youtube.com/watch?v=8Q_9h6VKm9c

ugniatałem jak on, tylko wcześniej ciasto mi dłużej rosło najpierw w pokoju, potem w loduwie - najważniejsze po wyjęciu z lodówy żeby poczekać aż się ociepli, inaczej się nie da rozciągać. I też mi się robią dziury, ale po prostu je zaklejam ciastem
  • Odpowiedz
@agsbajahs: Technika panie, technika. Mi dopiero po około dwudziestu plackach zaczęło wychodzić formowanie z którego jestem zadowolony. No i żeby ciasto się nie rwało to po pierwsze musisz mieć dobrze rozwinięty gluten: najprościej po wyrobieniu zostawić ciasto pod przykryciem na 15-20 minut a potem je „złożyć” - rozciągasz je i składasz na pol, tak ze 3 razy i zobaczysz ze jest gładsze i formuje się taka jakby błona z glutenu. I
bartowsky - @agsbajahs: Technika panie, technika. Mi dopiero po około dwudziestu plac...

źródło: comment_1661117413YY1FWKPhDZL3nXw9UeBM0J.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bartowsky: formowanie i trzymanie to wszystko robiłem, może za małe kulki miałem. Ale jak mówie zamiast powietrza w boki to dałem tam ciasto i środek był jak kartka papieru z dziurami. Szkoda troche, bo sporo czasu mnie to kosztowało, a poszło do kosza
  • Odpowiedz