Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #polska #4konserwy #neuropa
SMACZNEGO - Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi WEF do diety powoli wprowadzane są owady jako sposób na walkę ze zmianami klimatu. Możecie się łudzić, że was to ominie. To za kilka lat będzie wszędzie.
Gwarantuję wam, że Polacy nie będą jedli takiego chleba, makaronu. Z miejsca 60% za wyjściem z UE. XD

https://en.wikipedia.org/wiki/Cricket_flour - mąka świerszczowa

Świerszcze sproszkowane stosowane są w przetworzonych produktach spożywczych, takich jak: makaron, chleb, ciasteczka, przekąski (frytki, nachosy), koktajle. Mąkę do krykieta można wykorzystać jako całkowity zamiennik mąki. Smak jest opisywany jako bardzo orzechowy, a potrawy zwykle przygotowywane z mąki pszennej mogą się inaczej gotować. Konsumpcja owadów zyskuje na popularności w Stanach Zjednoczonych, dlatego coraz więcej amerykańskich firm używa mąki do krykieta jako składnika.


Będziecie jeść robaki i będziecie szczęśliwi. XD
Pobierz Sarmataa - #bekazlewactwa #polska #4konserwy #neuropa 
SMACZNEGO - Zgodnie z zalecen...
źródło: comment_16609647734MrN1lareU4bhXO9KALvqk.jpg
  • 137
@Drah_Lite: Prawda boli XDD

Być może mieszkańcy mają świadomość, że ich ojczyzna jest drugim (po USA) największym eksporterem rolnym na świecie, a tamtejsza gospodarka w znacznym stopniu opiera się na przemyśle rolnym.

Protest rolników to reakcja na rządowy raport, który dla obrony klimatu rekomenduje drastyczną redukcję utrzymywanego w Holandii pogłowia bydła. Organizacje rolnicze odpowiedziały „dość” utożsamianiu rolnictwa z największym źródłem emisji gazów cieplarnianych oraz przenoszeniem całej odpowiedzialności za zmiany klimatu na
@Sarmataa: ej, ale czegoś nie rozumiem. Szereg osób napisało Ci tutaj ze w sumie spoko, sporo m.in.: barwników jest pochodzenia zwierzęcego a Ty dalej forsujesz ze to skok na Twoja wolność, prawdziwe mięso tylko dla najbogatszych etc. Nawet Ci ktoś wrzucił screen ze strony internetowej producenta, gdzie JASNO opisują skład żarcia.
Ale #!$%@?, twierdza Polaka oblężona. XD
Jak lubisz krewetki. Myślę że to podobnie smakuje. Dla mnie blee.


@Sarmataa Więc jak na konserwę przystało, źle myślisz. Coś co żyje w morzu nie ma prawa smakować jak coś co żyje na lądzie. Krewetka ma smak morski, a świerszcz, wg tych którzy go próbowali, orzechowy. Chłopski rozum znowu zawiódł.
Sam się jakoś specjalnie nie palę do dodawania owadów do swojej diety, ale czego oczy nie widzą, tego mordzie nie żal, więc
@Sarmataa:

Chyba musisz przestać używać barwnika E120

Kwas karminowy, koszenila, karmina – organiczny związek chemiczny, naturalny ciemnoczerwony barwnik pozyskiwany z wysuszonych, zmielonych owadów, zwanych czerwcami kaktusowymi, żyjących w Meksyku. Od starożytności aż po XVI wiek uzyskiwano go także z czerwców polskich
@Sarmataa: w czym dokładnie problem? Jedzenie sproszkowanych owadów jest dla mnie równie obrzydliwe co jedzenie zmielonej świńskiej dupy - czyli wcale

A tak poza tym głosuj portfelem - myśle że znajdziesz produkty które mąki z owadów nie zawierają
@Khozana: Różnica polega na tym, że ja nigdy bym tego świadomie nie zjadł, a ty tak. Chciałbym zobaczyć jak ktoś z was zajada się jajecznicą z owadami. Jakoś mało tego typu filmów poza małą degustacją. xd