Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktos tu jezdzi tez w kasku xl? Obwod +61cm? Jaka jest szansa ze te gabki sie jeszcze rozbija w srodku? Bo zalozyc i zdjac to jakas masakra. Kask integralny
#motocykle
  • 25
@rajman: ogolnie jak juz wejdzie to jest troche duszno, srobuje w nim posiedziec 30 min i zobaczyc efekt; po 5 minutach to mam mieszane uczucia a znowu nie chce sie pakowac w nie wiadomo jak duzy; testujac go na "przesuwanie" to siedzi calkeim ok
Jaka jest szansa ze te gabki sie jeszcze rozbija w srodku? Bo zalozyc i zdjac to jakas masakra.


@Lewic: powinny się trochę rozbić - ale bez cudów, ubieranie i ściąganie dobrze dobranego kasku to zawsze jest mniejsza lub większa masakra, ja mam Mkę xspirita i jak ściągam to się czuję jakbym się rodził, w drugą stronę nie lepiej - na początku nie wierzyłem że mogę ten kask w ogóle ubrać po
@Lewic: jako posiadacz okrągłego globusa 61 cm to też wybrałem Sharka tylko szczękowej Evo GT. Siedzi b. dobrze i nic nie pije ani nie uciska. Tylko jak wsadziłem interkom to musiałem trochę łyżka powgniatać fabryczne miejsca, bo chińskie słuchawki były grubsze niż przewidziano. Próbowałem Arioh, Scorpiony, itp i dani producenci też robią skorupy bardziej owalne inni okrągłe. Więc sam rozmiar to też nie gwarant że Ci kask podpasuje, bo możesz mieć
@Lewic: Siemanko, mam ten sam kask i miałem ten sam problem, L-kę raz włożyłem to myślałem, że zdejmę razem z zawartością. Kupiłem XL i pochodziłem w domu jakieś 1.5h, nie było perfekcyjnie, musiałem dobrze złapać za zapięcie i schodził/wchodził w miarę. Przejeździłem cały kurs na prawko plus egzamin czyli te jakieś +- 20h i jest znacznie lepiej. Mogę powiedzieć, że jest dobrze dopasowany podejrzewam, że będzie jeszcze trochę luźniejszy aczkolwiek póki
@Lewic: tak. Był lekko przyciasny na policzkach, ale w tym miejscu to nie problem i się lekko rozbił. W innych miałem problemy z uciskiem na skroniach. Tam się raczej nie rozbiłby, a gdyby nawet, to do tego czasu bym oszalał z bólu.
@wielki_beben: @Hihracz: Panowie, przymierzyłem jeszcze eLke, ale mega ucisk na uszach; w XL tego nie ma, tylko obawiam sie, ze jesli kask sie moze rozbic o pol rozmiaru to bedzie latac? aktualnie na boki sie nie przesuwa, max co jestem w stanie "przesunac" to jakis 1-2 cm z przesunieciem twarzy. Po prostu zadziwiająco duszno jest w integralu i kominiarce :P

cc: @wielki_beben: @Ligniperdus: @tomixo: @krabXT: