Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#medycyna #lekarz #pracait
Jak łączycie pracę ze studiowaniem na lekarskim? Ile godzin dajecie radę pracować?
Jest jakaś robota w IT, którą spokojnie można wykonywać na pół etatu albo z mocno elastycznymi godzinami?

Poprawiałem maturę, żeby dostać się na lekarski no i wreszcie się udało. Problem tylko polega na tym, że wcześniej nie miałem kasy, żeby wyprowadzić się od rodziców i mieszkać oraz studiować w dużym mieście. Dlatego uczyłem się z różnych tutoriali z neta aż udało mi się załapać na testera manualnego. I teraz mam dylemat, bo mam trochę oszczędności, żeby spokojnie studiować rok, ew. dwa, jeśli wezmę kredyt studencki, ale to za mało, więc nie chciałbym rezygnować z pracy. Obecnie pracuję normalnie po 8h i mogę zacząć między 7 a 10 rano, ale to oczywiście kolidowałoby mi ze studiami, a pracodawca nie chce słyszeć o przejściu na pół etatu czy bardziej elastycznym czasie pracy. Idealnie to szukałbym czegoś zdalnie w IT na popołudnia/wieczory/weekend najlepiej na 1/2 etatu, żeby normalnie móc na zajęcia jeździć i ze wszystkim się wyrobić, ale już sam nie wiem czy coś takiego idzie znaleźć. Może ktoś coś podpowie.

Decyzja dla mnie o tyle trudna, bo w medycynie upłynie sporo czasu zanim zacznę zarabiać, a w IT nie mam na co obecnie narzekać i gdybym ciągnął ten temat, to pewnie za kilka lat dojdę do dobrych pieniędzy, o których jako lekarz na początku kariery mógłbym pomarzyć. Nie wiem co zrobić i tak chciałem napisać, może ktoś mi poradzi.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fe7765bc52ede86857ad21
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@md5sum: Raczej dużo. Gdyby nie to że musze przychodzić na bezwartościowe zajęcia i wpisać się na liste, to bym na cały etat mógł pracować, bo i tak wszystko prędzej czy później wchodzi z bazy. Te studia to największe rozczarowanie mojego życia. Praca po nich oraz zarobki zapewne będą jeszcze większym patrząc na to co PiS robi z tym zawodem xD
  • Odpowiedz
@md5sum: Tylko że będąc lekarzem OP w wieku 60-70lat nadal na wyjebce będzie zarabiał ten sam hajs, jako programista może być już ciężej.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Lekarz również może inwestować w spółki dywidendowe i mieć wywalone. Jednocześnie jeśli wydarzyłby się jakiś globalny kryzys to na lekarza wciąż będziesz mieć większy popyt niż na programistę X.X
  • Odpowiedz
@kam3o: może oczywiście tylko, że jak zaczynasz programować to do 30 na luzie możesz ogarnąć z 1,5-2 mln zł na koncie i przeznaczyć to na mieszkanie + inwestycje i tylko dorzucać następne spółki dywidendowe a lekarz? W wieku 35 lat dopiero zaczyna zarabiać. A u programisty leci procent składany. No i pytanie inne czy lekarz w wieku 35 będzie zarabiał przynajmniej tyle ile programista, który ma 35 lat bo jak
  • Odpowiedz