Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem właśnie technikum jako technik mechatronik i podjąłem pracę fizyczną mniej więcej w zawodzie. Zamierzałem równocześnie z pracą studiować zaocznie automatykę i robotykę ale trochę poczytałem o tym, że i tak wiele osób się przekwalifikowuje na informatyków po jakimś czasie i ogólnie jako informatyk można szybciej i łatwiej więcej zarabiać i nie wiem czy nie spróbować podjąć studiów informatycznych. Problem w tym, że nie miałem z tym do czynienia w technikum i nie wiem czy warto w związku tym podejmować takie studia. Chociaż jak będzie mi to nie szło to zawsze mogę zmienić wybór. Dodam, że zdawałem maturę z rozszerzonej matematyki fizyki 35-45% i chociaż nie przyłożyłem się do nauki tak jak powinienem to jakąś nogą z tych przedmiotów nie jestem.

Podsumowując lepiej iść na air czy może lepiej spróbować sił z informatyką?
Jeśli chodzi o studia z informatyki to myślałem nad kierunkiem data science - co o tym sądzicie lub czy polecacie coś innego?

#studia #pracbaza #informatyka #programista15k #automatykairobotyka #pracait #praca #informatyk

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fe66cfbc52ede86857abfb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania:
Będziesz miał szeroką wiedzę - dobre pod embedded, w dodatku kontynuujesz wcześniej rozpoczęty kierunek. Praca fizyczna dobra mniej więcej do roku potem spróbuj szukać coś w tym kierunku jak studiujesz zaocznie (embedded / projektowanie elektroniki).
Nie unikaj matematyki i fizyki, przeciwnie - jak największy nacisk na to. Przyda się jak trafisz do R&D z prawdziwego zdarzenia.