Wpis z mikrobloga

Mireczki pół roku temu doznałem kontuzji w stawie skokowym, zwykłe przeciążenie, fizjo stwierdził, że mam niestabilny staw kolanowy (stawiając nogę kolano się chwieje mocno) i małą ruchomość bioder co wpływa na trening i możliwe, że złą technikę biegową.

Coś tam poćwiczyłem z zaleceniami, odpocząłem ze 2 miesiące i wróciłem do treningów. Wczoraj znowu poczułem ten staw skokowy przy bieganiu i czuję, że jak wykonam kolejny trening to będzie jeszcze gorzej. W dodatku jak pływam na basenie to też go czuję.

Zastanawiam się nad pójściem do trenera w celu poprawy techniki biegowej i innej diagnozy, czy to może pomóc? Co jeszcze mogę zrobić?

Polecicie kogoś w #krakow ?

Nie biegam długich dystansów jeszcze, wczoraj 7 km, wcześniej 5-6 km. Co drugi dzień basen albo bieganie, na zmianę - taka intensywność od 1,5 miesiąca. Wcześniej dość siedzący tryb życia.
No i tak dla formalności info: zawsze się rozgrzewam przed treningiem czy to basen czy bieganie i potem rozciąganie. Buty dobre, z wkładkami.

#bieganie #sport #medycyna
  • 5
@nick230: Ale wiesz że niestabilny staw kolanowy to się kwalifikuje na wizytę u ortopedy i solidną diagnostykę? Fizjo nie dał ćwiczeń na wzmocnienie mięśnie celem stabilizacji kolana?
@ktose: Właśnie powiedział, że zanim wrócę do biegania mam wykonywać te ćwiczenia, które dał, żeby staw kolanowy się ustabilizował. Dlatego jak pisałem trochę poćwiczyłem, ale potem nie byłem na konsultacji czy może już jest ok czy nie.
@nick230: Przejdź się do Cogito Ergo Move i tam Ci powiedzą co i jak :) Raczje to może też nie być 'coś tam poćwicze' tylko parę miesięcy z regularnymi wizytami by sprawdzać postępy i dodawać ćwieczenia. Ale przygotowałbym się też na ortopedę i MRI.