Wpis z mikrobloga

  • 11
2067 + 1 = 2068

Tytuł: Dawca
Autor: Lois Lowry
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788364297298
Wydawnictwo: Galeria Książki
Liczba stron: 296
W społeczności, w której żyje Jonasz, wszystko jest idealne. Specjalnie dobrane kobiety rodzą dzieci, które trafiają potem do odpowiednich jednostek zwanych komórkami rodzinnymi. Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, rozwodów, bezrobocia, niesprawiedliwości… ani możliwości wyboru.


Książka z gatunku przeczytać i zapomnieć, Łatwa, szybka, niekoniecznie przyjemna i to nie ze względu na tematykę, tylko na prostotę z którą została napisana. Może byłoby inaczej gdybym czytając ją miała z 13-15 lat, no ale sięgając po nią nie wiedziałam, że to jest literatura młodzieżowa. Do połowy nie ma akcji, na końcu nie ma zakończenia, niby jest druga część, ale w sumie nawet nie jestem jej ciekawa. Dobry pomysł, ale zmarnowany potencjał.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1660639129I15egDL9fmydpv3Dgfmc3n.jpg
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Liczba stron książki: 296

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2016-01-08 - Użytkownik qmox ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Pulpecja (Małgorzata Musierowicz) - najnowsza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rassvet: Aż se chyba multikonto założę żeby dać drugiego plusa, tak się z powrotu na tag cieszę! :D

I dla zachęty powiem, że jak wybitny krytyk krytki literackiej wysoce doceniam zdanie:

Do połowy nie ma akcji, na końcu nie ma zakończenia, niby jest druga część, ale w sumie nawet nie jestem jej ciekawa.