Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jaki sposób można uzyskać legitną afiliację/legitymizację prestiżowego uniwersytetu (Ivy League lub Oxford/Cambridge) bez spędzania kilku lat i majątku na studiowaniu na miejscu? Chodzi mi o afiliację, którą można wspomnieć w CV/rozmowach i dzięki niej zrobić wrażenie na rekrutujących lub rozmówcach.

Pewnym rozwiązaniem jest wspomnienie o tym, że dyplom uzyskany na mało prestiżowej, polskiej uczelni został np. wzbogacony o informacje uzyskane w internetowym kursie typu MOOC prestiżowego uniwerstytetu, ale to często nie niesie ze sobą takiej mocy. Może istnieje jakieś lepsze rozwiązanie?

Uprzedzając potencjalną krytykę: jestem zwolennikiem oceniania ludzi na podstawie konkretnych kompetencji, a nie w systemie opartym w dużej mierze o znajomości i kredencjalizm - ale skoro już w nim istniejemy, to swoje konkretne kompetencje chciałbym podkreślić przez taki symbol prestiżu, tym bardziej, że często używany jest na wczesnych etapach do filtrowania kandydatur.

#akademia #uniwersytet #studia #studbaza #pytanie #harvard #ivyleague #uczelnia #uczelnie #mooc #edukacja #nauka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fa9a39e59819101655dbd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
W jaki sposób można uzyskać legitną...
źródło: comment_1660604724x5mSz9586d2oxm6QDVFnFt.jpg
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania bez spędzania kilku lat i majątku na studiowaniu na miejscu? Obecnie każdy może wziąć udział w internetowych kursach, więc jak nie będziesz na miejscu to nigdy nie zrobisz wrażenia na rekrutujących, 3/10 zarzutka
SpienionySeba: Poszukaj jakis podyplomowek albo programow na studiach ktore sa wykonywane rowniez z zagranicznymi szkolami. Ja mam dwa takie wpisy, jedno z Oxfordu a drugie z Cambridge i nawet nie wiesz jak to zadzialalo na pracodawce.
Bez problemu znalazlem prace za granica bo mam te dwa wpisy pomimo ze moja stopa tam nigdy nie stanela, niczego sie nie nauczylem i zaplacilem jakies grosze.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
ŻarliwaŻona:

Pewnym rozwiązaniem jest wspomnienie o tym, że dyplom uzyskany na mało prestiżowej, polskiej uczelni został np. wzbogacony o informacje uzyskane w internetowym kursie typu MOOC prestiżowego uniwerstytetu, ale to często nie niesie ze sobą takiej mocy.


Nie no bez żartów. Na nikim to nie robi wrażenia (o ile ma pojęcie o co cho), a już na pewno nikt nie będzie do ciebie mówił "oxfordczk" czy "ten po harardzie". Sam lubię