Wpis z mikrobloga

Wpis dla potomnych. Obecne #pieniny to straszna #!$%@?. Nie wiem kto wpadł na pomysł stawiania budek z biletami pod samymi szczytami, ale gość był ultra debilem. Byliście w sezonie na Trzech Koronach? Możesz podchodzić z której strony chcesz, godzina albo trzy podejścia + dwie w kolejce na szczyt. To jest jakaś porażka. Myślicie że dotyczy to tylko Trzech Koron? O nie, Zamek Nidzica bez przewodnika nie wejdziesz i tylko w określonych godzinach. Takich perełek znajdziecie od groma. Najlepsze w tym jest to że jawnie takiej informacji w necie nie znajdziecie. Na pewno nie w 5 minut z kiepskim netem. Byłem w Pieninach 30 lat temu, brak infrastruktury drogowej i minimalna baza turystyczna. Wiochy dzikie. Co zobaczyłem to moje. Obecnie to #!$%@? ludzi na kasę bez mydła. Nikt nie udzieli Ci informacji żebyś przypadkiem się nie rozmyślił. Dobrze że zostało jeszcze kilka miejsc bez #!$%@? budek z biletami, limitem osób i #!$%@? tłumem.
#pieniny #zalesie #gory
  • 9
@Fedain: spoko, jeden koleś też mi właśnie polecał ten kierunek. Może jeszcze uderzę przed popularyzacją tego kierunku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z polskich gór to jeszcze można w Beskid Żywiecki uderzyć.
W kazdych górach w sezonie jest tłum ale wystarczy wyjąć albo o świcie albo pozno np około 14 i masz wszystko dla siebie i nie trzeba się denerwować kolejkami.
Pieniny nie są jakieś unikatowe, na Tarnice w Bieszczadach tez jest sznurek ludzi i pełny parking o 9.
@Fedain Podziękujcie Pienińskiemu Parku Narodowemu. Jeszcze do niedawna działało to jako pojedynczy bilet wstępu do parku ale zostało to zmienione na bilet na każdy szczyt i szlak wodny osobno co jest wliczone w cene łódki/pontonu/kajaku
@haabero pieniny to nie podhale