Wpis z mikrobloga

Po wielu latach użerania się z drobnymi pracami za pomocą wiertarki, śrubokręta, igły, spinki do włosów, wykałaczki mówię DOŚĆ. Czas w końcu kupić multiszlifierkę. I chcę od razu kupić coś, co będzie na lata (kiedyś miałem chińczyka jakiegoś, słaba opcja).

Jakieś rady? Chciałbym, żeby urządzenie było w miarę możliwości bezprzewodowe (zależy mi na mobilności), najlepiej żeby była do tego jeszcze ta elastyczna przedłużka jak w Dremelach.

Czy może po prostu yolo i iść w Dremela (Który model? Jest jakiś zestaw z tą elastyczną przedłużką, czy kupować ją osobno?)? Warty swojej ceny?

Nie ukrywam, że mile widziane modele z numerkami i cenami w jakich ich szukać (zupełnie się na tym nie znam więc bym nie chciał wziąć czegoś "gorszy model, ale za to droższy".

#narzedzia #majsterkowanie #dremel #proxxon
  • 8
@Jarek_P: @pan_fenestron: Sęk w tym, że ja bardziej na akumulatorowe patrzę, a Proxxon IBS/A widzę 700zł, sporawo już (Dremel 8100 340zł). Chyba żeby wziąć FBS 12/EF to wtedy mogę zasilić i z zasilacza jakiegoś i z akumulatora samochodowego jakbym przy samochodzie coś robił i nie miał dostępu do 230.
@skurka_z_ogurka dremela (4000 chyba) mam w pracy ale to wersja 230v. Daje radę, aluminium czasem tym poprawiam.

Kolega ma dremela Akku - nie wiem jaki model ale na pewno starszy.
Generalnie raz pożyczyłem, take jakieś dźwięki z siebie wydawał że myślałem że się rozleci zaraz.
I moc mniejsza- maksimum jakiś plastik, miękkie drewno, przy Alu stawał dęba.
@19ludwik91: Z mocą to wiadomo, że będzie duża przebitka, jednak te "dźwięki" niepokoją trochę. Bo jak będę chciał randomową multiszlifierkę to pójdę w jakiegoś akumulatorowego parksidea czy coś. Pomyślę jeszcze.

Chociaż zastosowanie do szlifierki mam raczej: 70% piwnica (brak prądu), 20% mieszkanie, 10% samochód. Więc by bardziej aku siadła pomimo kompromisu jeśli chodzi o moc. Taka ciekawostka - ten Proxxon na 12V jest 100W przy czym zalecają używanie zasilacza swojego 12V