Wpis z mikrobloga

@SerTrapistow: po #!$%@? się odzywasz jak nawet nie masz pojęcia jak działa stackowanie xD

seria zdjęć jest robiona po to żeby przedłużyć ekspozycję; prymitywnie to wyjaśnię - zamiast robić 100 sekundową ekspozycję (dla wydobycia sygnału z nieba) to się robi 10 klatek po 10 sekund i wychodzi mniej więcej to samo xD

a dostawianie do zdjęcia nieruszonego prowadzeniem krajobrazu to żaden fotomontaż, tylko zwykła praca nad fotografią


@paliakk: tak #!$%@?
@SerTrapistow właśnie nazwałeś 99.9% zdjęć fotomontażami, gratulacje


@paliakk: chłopie. Bulwersuje mnie to o czym mówię bo mam właśnie pojęcie o fotografii. Co innego wyciągnięcie cieni czy redukcja prześwietleń
czy poprawienie kolorów na RAWach a co innego dodawanie w programie rzeczy których tam nie było.

Tak samo hejtuje poprawianie zmarszek czy biustu na zdjęciach bo to tworzenie fikcji.

Jeszcze napiszę zeby było jasne: artystycznie OP zrobił świetną robotę ale to nie jest
@paliakk: i polecam przeczytać definicję fotomontażu bo to w żadnym stopniu nie ujmuje tego, ze finalny efekt jest dobry a definicja to 1:1 tego co zrobił OP

"obraz fotograficzny powstały z zestawienia, kombinacji i połączenia kilku (lub kilkunastu) fotografii[1][2] – łączenie odbitek fotograficznych, technika powiększalnikowa w ciemni fotograficznej, wielokrotna ekspozycja, nakładanie zdjęć w komputerowych programach fotograficznych"

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fotomonta%C5%BC
nie dało by się takiego zdjęcia uzyskać nawet najlepszym aparatem z najlepszym obiektywem


@SerTrapistow: gdybyś miał najlepszy aparat z najlepszym obiektywem to byś nie musiał mieć prowadzenia, więc dałoby się uzyskać
@paliakk: no nie wiem. Dla przykładowo 50mm czas po którym gwiazdy zaczną być zauważalnie rozjechane ruchem Ziemi to ok. 23 sekundy. Dla 28mm trochę więcej bo 50 sekund. Szczerze wątpię by jakiś sprzęt taki normalny cywilny (tzn.nie żadne robione ba zamówienie Czy wielkości słonia) był w stanie w takim czasie zarejestrować tak dużą ilość detali jak ns zdjęciu ale może nie mam wiedzy
@SerTrapistow: Jednak nie do końca masz pojęcie o czym piszesz. Chyba nie robiłaś nigdy zdjęć gwiazd. Na tym zdjęciu nie ma niczego dodanego, to wszystko jest widoczne na pojedynczym ujęciu bez żadnego składania. jak nie zapomnę to wrzucę zdjęcie zrobione ze statywu bez prowadzenia.
Składanie i prowadzenie jest używane po to aby poprawić jakość zdjęcia finalnego, i oby pokonać ograniczenia sprzętowe.
A z innej beczki to przy 50mm gwiazdy przestaną być