Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki dziwny 'problem'. Mianowicie moja przeglądarka/komputer ma jakieś upośledzenie, które powoduje ciągłą konieczność np:
- na logowanie do konta google mimo zaznaczonego "pamiętaj dane logowania" - przy każdorazowym włączeniu przeglądarki muszę włączać neta w telefonie, żeby potwierdzić, że chcę się zalogować.
- na stronie banku każdorazowo przy logowaniu dodawanie kolejnego "zaufanego urządzenia" lub zalogować się jako "jednorazowo na tym urządzeniu"
- logowanie do innych witryn na zasadzie "zapamiętaj mnie" (rozumiem, że to ma tak działać, że jak odpalam stronę to ta automatycznie mnie loguje? No to to nie działa () ) ALE ALE! Na DOSŁOWNIE 2 (DWÓCH!) stronach zapamiętuje wprowadzone wcześniej hasła (ʘʘ) i tylko klikam "zaloguj" i jest git. Ale np na FB trzeba wpisywać login i hasło []

Antywirus nie blokuje nic takiego - albo ja nie umiem się dokopać do takiego ustawienia no ale ileż można grzebać za takimi podstawami? ( ͠° °)
Przeglądarka to FireFox od ..zawsze i wolałbym na niej zostać.
Wyłączyłem usuwanie plików cookie - zero efektów.

Co jeszcze można zrobić / ustawić, aby uprościć logowania do witryn? Czy może to normalne że tak to wygląda ().

Ciekawe jest to, że kolega mój ma dokładnie tą samą wersję przeglądarki, te same (raczej) ustawienia i twierdzi, że tylko raz wpisywał hasła wszędzie i za drugim razem już nie musiał (°°

#firefox #informatyka #pytanie #pomocy #pytaniedoeksperta #komputery
  • 4