Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy takie pytanie, dzisiaj się dowiedziałem o istnieniu czegoś takiego jak microcary dla osób bez prawka. No i teraz moje pytanie, co gdyby swapnąć w takim czymś silnik?

Dajmy na to jest kontrola policji, policja odkrywa, że może to rozwinąć 150km/h a nie 45 malsymalnie i co teraz? Punktów karnych nam nie wlepią, prawa jazdy nie zabiorą xd pozostaje chyba konfiskata tego microcara i sprawa w sądzie czy jak to wygląda?

Po swapnięciu silnika już chyba też automatycznie ten microcar staje się samochodem a my popełniamy przestępstwo?

Kurła, jeszcze chyba nigdy takiego czegoś nie spotkałem na drodze xd

#samochody #microcar #prawo
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piskariota: to była szybka myśl, nic więcej xd

W ogóle teraz mi przyszło do głowy, co gdyby do jakiegoś normalnego samochodu, jakiejś bety czy audi wsadzić taki silnik, który nas rozpędzi tylko do 45km/h max, czy wtedy można to traktować jako microcar?
@Anty_Chryst: Nie można już nimi jeździć bez prawka (na dowód), spóźniłeś się, kiedyś można było. Tak samo jak kiedyś skuterami się jeździło na dowód a teraz nie można (niektórzy wybrańcy jeszcze mogą ale większość nie). A nawet jakby dalej było można to pomysł do dupy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Tak samo jak kiedyś skuterami się jeździło na dowód a teraz nie można (niektórzy wybrańcy jeszcze mogą ale większość nie). A nawet jakby dalej było można to pomysł do dupy.

@CZLOWIEK89:

Tych wybrańców chyba jednak będzie więcej bo na dowód może jeździć każdy kto skończył 18 lat do stycznia 2013.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W ogóle teraz mi przyszło do głowy, co gdyby do jakiegoś normalnego samochodu, jakiejś bety czy audi wsadzić taki silnik, który nas rozpędzi tylko do 45km/h max, czy wtedy można to traktować jako microcar?

@Anty_Chryst: ale po co zmieniać silnik? Poczytaj o a-traktorach w Szwecji
@Anty_Chryst od kilku lat już potrzeba na to prawko kategorii AM, no chyba że jesteś kimś kto skończył 18 lat przed jakąś datą to wtedy rzeczywiście możesz tym jeździć bez prawka, ale niektórzy policjanci się o to potrafią czepiać powiedzą ci abyś nie robił wiochy i szedł zrobić prawko na normalny samochód, bo generalnie to coś jest tylko substytutem samochodu, posiadają malutkie diesle które często nawet nie rozpędzają się do tych przepisowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blue_pen:

od kilku lat już potrzeba na to prawko kategorii AM, no chyba że jesteś kimś kto skończył 18 lat przed jakąś datą to wtedy rzeczywiście możesz tym jeździć bez prawka


Nie może.