Wpis z mikrobloga

Od 1990 roku w Poznaniu ilość mieszkańców bez przerwy spada. I to mimo faktu, że Poznań obecnie pochłonął kilka okolicznych wiosek.
W ciągu zaledwie 32 lat liczba mieszkańców spadła o ponad 60 000 mieszkańców (najnowszy odczyt GUS z maja 2022 to 529410 vs 590101 w 1990).

Według prognoz GUS do 2030 r. w mieście zostanie tylko 485 100 mieszkańców.

Dodatkowo obecnie co rok oddawane jest około 5k nowych mieszkań. Od 1995 roku ilość mieszkań w Poznaniu wzrosła z 190k do 271k.
Co twierdzą wykopki? Ceny mieszkań będą rosły ZAWSZE xDDD Ceny mieszkań NIGDY nie spadają xDD Ciekawe kto te mieszkania będzie kupował za kilka lat xD Pewnie ci ukraińcy co przyjechali i teraz na kasie w Żabce pracują to będą w stanie odłożyć kasę i kupić za kilka lat mieszkanie xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#mieszkania #cenymieszkan #poznan
SerTrapistow - Od 1990 roku w Poznaniu ilość mieszkańców bez przerwy spada. I to mimo...

źródło: comment_1660500096gN8PbjPaYr9jFOeKFmeESn.jpg

Pobierz
  • 18
@SerTrapistow: no ale napisałeś obecnie a obecnie to nie jest 37 lat temu.
Druga sprawa studenci wynajmujący mieszkanie czy inni, nie są tutaj zameldowani. Za to osoby zameldowane jak się wyprowadzają na przedmieścia, zmieniają meldunek. Aglomeracja rośnie.

oprócz tego Jaśkowiak czai się

Czaił się, siedem lat temu SIEDEM.
Moze w końcu by coś zrobił dobrego ale nie ma już kart przetargowych na to.
Ps. Zielona Góra jest większa od Poznania.
@SerTrapistow no spoko, ale jak weźmiesz aglomerację poznańską z promieniem plus minus 25km spod Koziołków to się okaże, że będzie 1.5 mln ludzi bo i Swarzędz i Skórzewo, Luboń, Suchy Las i wiele wiele innych miejscowości przygranicznych z Poznaniem jest oficjalnie poza gminą Poznań, a 3/4 ich mieszkańców żywo jest związana z tym miastem poprzez pracę, edukację, zakupy w galeriach handlowych czy kinem, Termami, wyjściem na chlańsko i wizytami na cmentarzu. Także
@SerTrapistow: no ale napisałeś obecnie a obecnie to nie jest 37 lat temu.


@AshtarPL: ok przyznaję się do błędu, akurat to napisałem bez sprawdzenia. Po 1990 nie powiększyły się granice ale wcześniej to Poznań pochłaniał jak głupi. Kiedyś Piątkowo, Ławica,Morasko i wiele innych to były wsie podpoznańskie
Ale reszta danych które podałem jest z GUS i mam co do nich pewność.
@Lord_Jim: Bzdury piszesz , aglomeracje Trójmiasta, Krakowa i GOP są i będą większe od Poznania , zaraz po Warszawie a nienie zaden Poznań. Nie kłam z tymi danymi z dupy wziętymi