Wpis z mikrobloga

Mirki jak myślicie czy w kontekście skarżenia Odry... można bezpiecznie dawać rodzinie ryby z Bałtyku jak np. flondra?
Niestety jestem na wakacjach nad Bałtykiem i mam tu na tyle słaby internet, że nie jestem w stanie na bierząco śledzić informacji o skarżeniu, wiem tylko tyle, że jest i jest to dość poważna sprawa.
Dzieki za wszelkie sensowne odpowiedzi.

#odra #odraopole #baltyk #chemia #nauka #ekologia #ryby #wedkarstwo #pytaniedoeksperta #ryby #morze
  • 13
@Brunner mieszkam nad Bałtykiem. Mam również znajomego, który pracuje w MIR PIB. Instytucja ta zajmuje się badaniem morza i tego co w nim żyje. Rozmawiałem z nim kiedyś właśnie o rybach z Bałtyku. Jak mi wytłumaczył co za świństwa znajdują w rybach tam wyłowionych to zrezygnowałem z ich jedzenia.
@michallbn: @gaarahokage Dzieki za rady i wiem, że może i Bałtyk nie jest najczystszym morzem, a które jest?! Ale można jednak do tej pory było do niego wejśc jak i zjeść flondre bez obawy o życie.
Dlatego pytam się naprawę poważnie o Bałtyk i ryby z niego TYLKO w kontekście skarżenia Odry?
@majorponury: Widocznie nie nad całym... bo tu gdzie jestem nie mam internetu (play) u mojej żony trochę lepiej (Orange) ale tez tylko w niektórych miejscach... a na płazy nie mamy obaj nawet dostępnych połączeń telefonicznych.


2. Zdaje sobie sprawę, że nie wsztukie gatunki występują w Bałtyku... ale raczej flądra czy śledź powinny być z Bałtyku bo tu się je odławia i coś się z nimi chyba potem dzieje?

4. Stary jest