Wpis z mikrobloga

@Qwerty91: Poza IKE masz dużo brokerów z dostępem na zagraniczne ETFy. XTB jest na pewno spoko, ale poza tym masz też np. Bossa, mBank, no i zagranicznych brokerów jak np. Degiro lub Interactive Brokers. Za to z dostępem do amerykańskich ETFów masz chyba tylko DIF, Exante i TastyWorks.
@Qwerty91 jeśli masz konto IKE, to kolejnym brokerem powinien być broker który nie jest z Polski. Należy dywersyfikować. Zatem kolejnym brokerem powinno być niemieckie degiro - jest po prostu kozackie
@luklew: No ale wszędzie są opłaty po minimum 19zł za transakcje a w XTB do 100k Euro miesięcznie takich opłat nie ma. Więc jednak XTB korzystniejsze, czy jest jakiś haczyk?
@Qwerty91 wyciągasz sobie zlecenia i sobie sam ogarniasz. To nie jest trudne, na YT zapewne jest pełno takich poradników. Degiro ma dostęp do ogromnej ilości giełd. rachunki obsluguje im deutsche bank więc jest wiarygodność na ogromnym poziomie i 2 mln klientów. Nie trzymajmy wszystkiego w Polsce. Degiro jest tańsze nawet niż mbanki bossy
@Qwerty91: Nie ma haczyka, sam korzystam z XTB :) Jedyne co, to nie wszystkie instrumenty są dostępne, no i jest dość duży spread przy przewalutowaniach. Jeśli niskie opłaty są dla ciebie kluczowe, to sprawdź ofertę Degiro, tam jest cała lista tzw. "bezprowizyjnych ETFów". Ale myślę że z obu brokerów będziesz zadowolony, a może nawet z XTB bardziej, bo mimo wszystko łatwiej się rozliczać z nim (wbrew gównoburz które tu były parę
@Qwerty91 jeśli masz konto IKE, to kolejnym brokerem powinien być broker który nie jest z Polski. Należy dywersyfikować. Zatem kolejnym brokerem powinno być niemieckie degiro - jest po prostu kozackie


@waldi2723: a jak z podatkami w takim degiro? placisz w DE czy w PL? sa jakies zestawienia zeby pita latwo rozliczyc?
@Qwerty91: Nie ma haczyka, sam korzystam z XTB :) Jedyne co, to nie wszystkie instrumenty są dostępne, no i jest dość duży spread przy przewalutowaniach.


Jeżeli chcesz uniknąć przewalutowania, o którym pisze @europa wystarczy do tego konto walutowe w PEKAO SA i subkonto w danej walucie na xtb. Nie wiem czy na wszystkie waluty to tak działa, ale ja tam wpłacam dolary i jest git.