Wpis z mikrobloga

to jest serio katastrofa porównywalna z Czarnobylem:


@Darth_Gohan: xD, tylko tak to mogę skomentować. Według zielonych każdy tego typu incydent to kolejny koniec świata, po czym się okazuje, że w sumie to świat się kręci dalej, a z odry znikną kajakarze i wędkarze, bo żadnego innego zastosowania ona nie ma.
Jak zwykle, Ci po lewej muszą zachowywać się dokładnie odwrotnie jak Ci po prawej. Jak rząd mówi, że nic tam nie
@TheSilentEnigma: A czy ja od razu twierdzę, że to jest drugi Czarnobyl? Zgadzam się z tym, że jest to bagaelizowane tak jak napisał to @czeskiNetoperek bo chyba do niego chciałeś odpowiedzieć.

No znikną tylko kajakarze, wędkarze okaże się, że rejsy po Odrze we Wrocławiu też straciły popularność. Sklepy ze sprzętem wędkarskim padną. No przecież to w sumie nic się nie stało.

Rybami, ptakami, ssakami, gadami i płazami z Odry i okolic
Nie wiem jak Ty, ale ja nie kojarzę za swojego życia, żeby na tak długim fragmencie Odry były zdjęcia z tak wielkim problemem.


@Darth_Gohan: W latach 80 odra była stale biologicznie martwa, czego nie pamiętam, bo wtedy nie było mnie na świecie, ale jakoś się on kręcił. Stare dobre czasy wracają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na zimę wróci jeszcze smog.

No, odbudowanie ekosystemu zajmuje długie lata, ale
@TheSilentEnigma: ale ten gość nie porównuje całości tego co się dzieje do całość Czarnobyla, tylko wpływ tego co się dzieje na Odrze na Polskę do wpływu Czarnobyla. Wpływ Czarnobyla na Polskę był minimalny (poza nieszczęśnikami, którzy musieli pić płyn Lugola), więc gość może mieć rację.
bo żadnego innego zastosowania ona nie ma.


@TheSilentEnigma: hmmm nawadnianie pól uprawnych, ujęcia wody pitnej, rzeka zasila warstwy wodonośne z których pobierana jest woda do studni i do przeróżnych zakładów produkcyjnych przy jej brzegach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wspomne juz nawet o ekosystemie opierajacym sie o rzeke i łańcuch pokarmowy.