Wpis z mikrobloga

Chcę żeby mój #bitcoin nie przepadł po mojej śmierci, żeby bliska mi osoba je dostała. Przekazanie seeda nie wchodzi w grę, ten jest i będzie zawsze tylko w mojej głowie. Chcę założyć jej nowy adres, dać klucz niech se zapisze choćby w mailu i zlecić transakcję żeby wykonała się za 3 lata. Jak zrobić ten ostatni krok? Jakiś miras opisywał tu taki sposób ale tego "szczegółu" nie wyjaśnił. Mam ledgera nano s, w aplikacji ledger desktop nie widzę takiej funkcji.
Poza tym jakieś wady tego pomysłu? Będzie znała datę i dostanie instrukcje co robić. Przećwiczymy to.
#kryptowaluty
  • 15
@Wepalgumetypie: nie zakładam ale zawsze się może zdarzyć. Zresztą kiedyś w końcu umrę i raczej szybciej niż ona. Oczywiście jeśli nie umrę to za 2 lata przesunę transakcję o kolejne 3, nie dopisałem tego, myslałem że oczywiste.
@Creamfields: kiedyś ten mireczek wrzucił to

https://steemit.com/bitcoin/@daan/how-to-create-time-locked-transactions-with-bitcoin-free-bitcoins-inside

a expert powiedział że
"Ale timelock jest #!$%@?.
Timelock to po prostu blokuje ci BTC i nie mozesz ich w żaden sposób wcześniej wypłacić. Nikt, nigdy. To bezsens. To kompletnie nic nie daje przy spadku, nie pomoże ci w nim, bo co to zmienia? Timelock to po prostu wymuszony hodl. Tak żebyś nie sprzedał szybciej. Bezsens. Ja nie muszę się zmuszać i samemu sobie