Wpis z mikrobloga

Miałem dziś wypadek w pracy. Operator kop-ładowarki podwykonawców na mojej robocie zasłabł i spadł maszyną z około 12 metrowej skarpy.
Chłop czterdzieści kilka lat, raczej się z tego wyliże (gorzej z maszyną bo zaliczyła podwójną rolke i wiele z niej nie zostało).
Jako że byłem na miejscu i do czasu przyjazdu służb udzieliłem mu pomocy zapamiętałem pewien widok, i nie jest to krew- swoją drogą moja koszula i spodnie do wywalenia. Chodzi o to że chłopowi z plecaka wyleciał obiad- najtańsza pasztetowa, i biały krojony chleb. #!$%@?, jakie to jest przykre że gość pracujący po 12 i więcej godzin dziennie odwalający kawał ciężkiej roboty nie jest w stanie finansowo pozwolić sobie na coś porządnego do zjedzenia.
Gość ma jakieś 20-25 zeta na godzine i przy konieczności utrzymania więcej niż tylko siebie musi żywić się najtańszym jedzeniem a równolegle mamy w kraju całą mase beneficjentów 500+ którzy nic nie robiąc żyją na lepszym poziomie od takiego człowieka...

Tak jakoś zrobiło mi się przykro, został mi w głowie widok całego w krwi gościa i jego najtańszego obiadu.

#gownowpis #pracbaza #gozkiezale
  • 48
@Nikita_Mazepin: to wybór mówię ci...

kiedyś w jednej firmie typ pracujący w biurze przynosił codziennie na śniadanie pęto kiełbasy i dwie białe bułki i do tego herbatę sobie robił

typ zarabiający 8-10k co miesiąc takie coś

kiedyś się go pytam czemu nie pójdzie normalnie na dół do bistro, albo nie zamówi sobie czegoś

a ten mi mówi, że to stare przyzwyczajenie z młodości i on inaczej już nie potrafi bo tak
@Nikita_Mazepin: Nie zawsze to jest wina rzadu, państwa czy wszystkich dookoła. Ziomek może mieć długi bo nabrał kiedyś chwilówek, wydawać wszystko na automaty albo hazard, albo odwala jakiś inny szajs o czymś nikt z was nie wie. Zreszta co ty chcesz od pasztetowej, mało to ludzi żre syf bo po prostu nie chce im sie nic lepszego ogarnąć.
@Nikita_Mazepin:

#!$%@?, jakie to jest przykre że gość pracujący po 12 i więcej godzin dziennie

Gość ma jakieś 20-25 zeta na godzine

nie jest w stanie finansowo pozwolić sobie na coś porządnego do zjedzenia.


XD

Albo coś tu nie pasuje albo z typem jest cos nie tak.

Ja miałem w pracy kolesia który zarabiał co raz więcej, a kasy miał co raz mniej bo rozwalał w co raz szybszym tempie.
@cynamonowazaslona: mozesz sie śmiać ale sa tacy co zarabiaja i mniej.

No na zurawiach stawki w trojmiescie zaczynaja sie od najnizszej krajowej na umowe zlecenie (na umowie jest 300zl, reszta pod stolem. Pozdrawiam pania Alicje J.)
A sa tez firmy ktore jak potrzebuja ludzi to płacą na umowie o prace i te 35-40zl netto od godziny ale ciezko na takie trafic.
Wszyscy sobie wyobrazaja ze zarabiansie w uj kasy a realia
@Nikita_Mazepin potrzebowałem koparki 200-300zl/h wynajęcie z operatorem. W zależności od wielkości koparki. Po przeliczeniu roboty taniej wyszło mi zrobić kurs operatora i kupić koparkę a następnie ją sprzedać. Więc gość jakiś albo słaby operator albo mało rozgarnięty. 7-10k wiszą ogłoszenia i nie ma chętnych na robotę
urwa, jakie to jest przykre że gość pracujący po 12 i więcej godzin dziennie odwalający kawał ciężkiej roboty nie jest w stanie finansowo pozwolić sobie na coś porządnego do zjedzenia.


@Nikita_Mazepin: #!$%@? xd Mnie stać ale i tak czasem na śniadanie jem bułkę i puszkę najtańszego paprykarzu, BO LUBIĘ :D
@Nikita_Mazepin: jezu jakie #!$%@?, zalosne ze 250+ osob to plusuje. jak koles #!$%@? tyle godzin to zarabia 6-7k miesiecznie wiec jak #!$%@? pasztetowa z chlebem tzn ze tak chce #!$%@?, a ty z wypadku zrobiles okazje do jakiegos komicznego pieprzenia na 500+ (ktore moze koles tez pobiera, o czym nie napisales). pomijam juz ze nie wiem o jakiekim poziomie zycia ty myslisz odnosnie 500+, przeciez to jakies patusowe dziadowanie a nie