Wpis z mikrobloga

@woreczek Swoją drogą to jest smutne, że tak źle patrzy się na mężczyzn w "żeńskich" zawodach. Wydaje mi się, że wielu mężczyzn mogłoby być super nauczycielami w 1-3 czy przedszkolach, jeśli są to osoby z natury spokojne i cierpliwe. Ja zawsze miałam nauczycielki i wiecznie #!$%@? chodziły xd
@woreczek Dlaczego? Moja córka miała nauczyciela wczesnoszkolnej i bardzo fajny facet, kompetentny i dzieciaki go uwielbialy. Uczył jeszcze plastyki więc potem poszła petycja i był wychowawcą do 8 klasy
@taktoto: Źle może napisałem xD. Ja ciagle mieszkam w małym mieście skończyłem w nim pielęgniarstwo no i pracowałem w szpitalu na wewnętrzny, gdzie zniechęcono mnie do tego zawodu. Ale chce mu dać druga szanse wiec szukam czegoś „spokojniejszego” np POZ. A pedagogikę chciałbym rozpocząć jakbym w ogóle nie chciał dalej pracować w zawodzie pielęgniarza.
@userrrr Nauczyciele przedmiotowi to osoby po kierunkach typu fizyka, biologia, historia, matematyka, którzy dodatkowo zrobili sobie półtoraroczne przygotowanie pedagogiczne. Po samej pedagogice to zostaje się chyba tylko nauczycielem przedszkolnym lub 1-3, ewentualnie pedagogiem szkolnym.
@PrzegrywNaZawsze: 12 na 200 czy 27 na 500 to nie robi różnicy by wprowadzać odgórny wymóg ( ͡° ͜ʖ ͡°) co to jest 12 osób na 200? XD nic tak samo 27 na 500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw co to znaczy orzeczenie KS?

Czyli sama pedagogika gówno daje i jest łatwym kierunkiem? Dopiero trudność wzrasta z dodatkowymi uprawnieniami?
@userrrr To dużo. KS to kształcenie specjalne (niepełnosprawności intelektualne, autyzm, ruchowe, dzieci słabowidzące, słabosłyszące) i dlatego potrzebny jest pedagog specjalny, pisze takim dzieciom Wielospecjalistyczne oceny funkcjonowania, ipety, każde takie dziecko ma 2h zajęć rewalidacyjnych co tydzień, a nie każdy może to prowadzić.