Wpis z mikrobloga

Wylosowany przeze mnie zestaw:

1. Spróbuj samodzielnie zrobić makramę.
2. Znajdź i zwiedź ciekawe opuszczone miejsce w Twojej okolicy (urbex).
3. Przygotuj nalewkę owocową.

W związku z tym, że 2 i 3 robiłam już wcześniej, a za makramę zabieram się od ponad roku wybór padł oczywiście na zadanie numer 1.
Na co dzień sporo szydełkuję, lubię różnego rodzaju handmade, wiec wydawało mi się, że zrobienie makramy będzie jak bułka z masłem. Ale nic bardziej mylnego…
Materiały już miałam kupione, wiec robienie makramy zaczęłam od znalezienie filmiku instruktażowego na yt. „Prosta i szybka makrama dla początkujących”. Idealny film dla mnie ( ͡ ͜ʖ ͡) Okazało się, że tylko tytuł był dla początkujących. W filmiku baba zasuwa na maksa, nic nie tłumaczy tylko rzuca hasłami: teraz splot krzyżowy, wykonaj 6 splotów żebrowych, zrób coś tam na czwartym sznurku od lewej pomijając ten sznurek co się zaplatało coś tam. Pierwsze 4min filmu przewijałam z 20 razy zanim ogarnęłam który sznurek pod którym się przekłada. Tego ile razy musiałam coś rozplątywać nawet nie zliczę. SZOK!(°° Człowiek w ogóle nie wie co z czym, te sznurki mi się plątały nie tam gdzie trzeba, pozawijały się jakby tańczyły breakdance. Non stop mi spadał ten palik na którym zaplątałam, baba na filmiku dalej leci z koksem jakby ją rój os gonił. Potem jej się kawałek kamera przesunęła i nie do końca było widać co tam zapłata. Generalnie jedno wielkie xD Oczywiście mogłam znaleźć inny filmik, ale już miałam pocięty sznurek na kawałki zgodnie z tym wzorem.
Potraktowałam to jednak jak prawdziwe wyzwanie. Dobrze, że już miałam gotową nalewkę wiśniową, to przynajmniej nie trzeba było bigosu gotować na uspokojenie. Dwa dni nawet mi się te sznurki śniły. ()
Makramę udało mi się skończyć( ͠° ͟ل͜ ͡°) a to jaka jest widać na zdjęciu. Ja osobiście jestem średnio zadowolona, widzę sporo niedoskonałości, tak jakby czegoś mi brakuje. Będę jeszcze chciała coś w niej zmienić lub coś dopleść. Może ktoś podpowie czego brakuje i co mogłabym dołożyć.
Na koniec muszę powiedzieć, że supłanie potrafi wciągnąć i na pewno nie jest to ostatnia makrama którą zrobię, tylko do kolejnej wybiorę inny tutorial, który obejrzę przed pocięciem sznurka.
#mirkowyzwanie #rekodzielo #handmade
Natna213 - Wylosowany przeze mnie zestaw: 

1. Spróbuj samodzielnie zrobić makramę....

źródło: comment_1659988847Qv5cxElq7bSEdiksvhsl3l.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś podpowie czego brakuje i co mogłabym dołożyć.


@Natna213: Zrób z niej kwietnik żeby nie była niepotrzebnym kurzołapem na ścianie, tylko ładną osłonką na doniczkę do zawieszenia w oknie ʕʔ
  • Odpowiedz
@Lenalee: to nie są kurzołapy tylko fajne ozdoby :)

@Natna213 na kwietniki są raczej osobne tutoriale, tu pewnie masz już sznurki obcięte i nawet na siłę nie wyjdzie kwietnik. Zrób go nastęonym razem, dość szybko się robi i są piękne
  • Odpowiedz
Ja osobiście jestem średnio zadowolona,


@Natna213 a ja jestem bardzo zadowolona! Dobra robota, wyszło zacnie ()
Zobacz na yt kanał macramessage - mój ulubiony, tutoriale na różne makramowe wytwory.
  • Odpowiedz
A dam rade to jakoś teraz "zaokrąglić" czy musiałabym od nowa?


@Natna213: Podejrzyj podobne kwietniki np. na pinterest, na pewno sama wpadniesz na to jak to połączyć w całość, bo już umiesz podstawy () Ale rzeczywiście, jeśli sznurki są krótkie to, tak jak napisała @Sansiwiera , może już się nie udać.
  • Odpowiedz