Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#meksyk #finanse #rodzina #pieniadze #bieda

Moja siostra w 2010 pod pretekstem wyjazdu do Hiszpani, wyleciała do Meksyku z poznanym przez internet chłopem który był u nas w domu w Polsce. Od tamtego czasu nigdy nie widzieliśmy się na żywo, nie przyjechała do Polski ani razu, mama tylko z nią rozmawia przez telefon.

Wyszła za tego kolesia, ma dwoje dzieci.

Od czasu wylotu - co jakiś czas, siostra przez mamę wysyła sobię pieniądze na paypal - czasami 300zł czasami 500zł.

Dzisiaj dostałem polecenie od mojej mamy żeby jeszcze w tym tygodniu zrobić przelew na paypalu na jej konto w wysokości 1500zł - na rozpoczęcie roku szkolnego dla wnuków za granicy.

Rodzice mają średnią emeryturę - mama dostaje 1700 zł + tata jeszcze dorabia. Mówiłem mamie przy rozmowie telefonicznej, że 1500zł to trochę dużo, zważywszy na to, że wiem, że zaraz dostaną rachunek z prąd, śmieci, internet. Pytałem się czy w tym momencie nie oszczędzają na trudne czasy, odpowiedziała : "Ja już jestem na emeryturze, nie muszę na nic oszczędzać, przyjedziesz to zrobisz ten przelew."

Wiem, że zrobię ten przelew, to pieniądze mojej mamy, ale kolejny raz widzę niesprawiedliwość w świecie i zachowanie : że po prostu się należy no bo jak to tak

Dodam, że kontakt ze mną i resztą wygląda tak : - Aha, ciekawe, yhm. - Super, nieźle, pa

Nie wiem, może nie poznałem życia, ciężko wiąże się miesiące, ale jakoś idzie się do przodu.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f11dc6cdd8d55ea6424990
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
l0s0wy: Moja siostra wyjechała z kolei do USA, zrobiła tam bombelka, ślub był w Polsce, tak, że większość kosztów ponieśli moi rodzice. Po paru latach stwierdziła, że jest lesbijką i wzięła rozwód, mieszka z córką i drugą cipą i robią dziewczynce wodę z mózgu, niebieskie włosy i te sprawy. Ale kasiorę od starych szarpie i to nie po sto dolarów. Bo szkoła, bo urodziny, bo święta, bo kredy na dom wzrosł,