Wpis z mikrobloga

@gonzo91: Przecież kasa na IRS to część innej ustawy w ogóle nie powiązanej z pomocą Ukrainie no i narracja w stylu "komuchy idą po klasę średnią i biednych!!" jest naprawdę bardzo głupia, bo chodzi tylko o naprawę niedofinansowania urzędu zajmującego się ściąganiem podatku, jak myślisz komu to zaszkodzi, zwykłej rodzinie płacącej normalnie podatki czy wielkim korporacjom używających wszelkiego rodzaju optymalizacji?
@mel0nik: Myślę, że zwykłej rodzinie płacącej normalne podatki. Nie dość, że będą kontrolowani, to jeszcze sami za to zapłacą.

Wielkie korporacje przecież nie dołożą się do dofinansowania skarbówki, skoro płacą minimalne podatki.
Wielkie korporacje przecież nie dołożą się do dofinansowania skarbówki, skoro płacą minimalne podatki.


@Drobar: Tak się składa, że dokładnie w tej samej ustawie jest wprowadzony nowy 15% podatek dla korporacji.

Creation of a 15% corporate minimum tax rate: Corporations with at least $1 billion in income will have a new tax rate of 15%. Taxes on individuals and households won’t be increased. Stock buybacks by corporations will face a 1% excise
@mel0nik: słyszałem, że w usa zatrudniają dodatkowych "agentów", a w tym samym czasie wchodzi przepis, przez który skarbówka ma sprawdzać na co poszły przelane pieniądze (z prywatnych kont też) powyżej jakiejś kwoty, dosyć niskiej. tak mówili w jakimś podkaście, nie wiem do końca o co chodzi. słyszałeś o tym?
@sylben: O przepisie o kontrolowaniu przelewów nie słyszałem niestety, bo jakoś super nie siedzę w amerykańskiej polityce, o tej ustawie akurat wcześniej czytałem, więc mogłem coś dodać.
@mel0nik: Mowa prawdopodobnie o „globalnym CIT” uzgodnionym na forum OECD. Ponieważ to podatek od dochodu, to otwartym pozostaje pytanie, np. czy będą wykazywać dochód.
Tego nie wiemy, a że zwykłe rodziny będą miały gorzej możemy być pewni jw. :)