Wpis z mikrobloga

Miałem zapalenie pęcherza, brałem antybiotyk + furagine + żurawine, przeszło mi. Zrobiłem USG nerek oraz pęcherza - wszystko mam zdrowe i jest okej, mimo to powrócił mi częstomocz. Co oprócz nerek i pęcherza może wywoływać częstomocz?
#zdrowie #nerki #medycyna
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@michal1498 Do 4-6tyg po infekcji do obserwacji. Możesz spróbować suplementacji magnezu - nie nastawiając się że będzie to remedium. Jeśli do miesiąca się to będzie uttzymywac lub pojawią się inne objawy - wtedy trzeba myśleć nad diagnostyką/lekami.
  • Odpowiedz
  • 0
@michal1498 Pośrednio zawsze można ocenić badanie ogólne moczu wczesniej, jeśli masz obawy o nawrot infekcji.

Glikemia była oznaczana? Były analizowane możliwe przyczyny infekcji?
  • Odpowiedz
@michal1498: Nie no nie powinieneś mieć przerostu prostaty. Idź do rodzinnego, by zrobił OGTT, bo cukrzyca mogłaby nie wyjść podczas pobytu na SORze (bo nie wiadomo kiedy ostatnio ktoś coś jadł), jeśli nic nie wyjdzie, to warto poprosić o skierowanie do endokrynologa.
  • Odpowiedz
@michal1498: bardziej wazopresyna za to odpowiada, a nie hormony tarczycy, ale to bardziej złożony proces. Najlepiej póki co idź do rodzinnego i się nie zamartwiaj na zapas.
  • Odpowiedz