Wpis z mikrobloga

Mirki, nie mam możliwości przeciągnięcia kabla przez ściany w mieszkaniu (wynajmowne, a właściciel nie wyraził zgody).
Kupiłem dwie takie przejściówki okienne jak na zdjęciu(sprzedawca zarzeka się że są kat 6) + kable 3x 5m.
Przy pierwszym podłączeniu testowym i manualnym ustawieniu szybkości na 10 Mbps wszystko działało płynnie i nie zrywało połączenia.
Dla większych wartości połączenie momentalnie zrywało się i łączyło na nowo.

Czy wina leży po stronie #!$%@? jakości przejściówki okiennej?
Jaki sposób przeprowadzenia kabla byłby lepszy bez wiercenia w ścianach.
W mieszkaniu jest listwa przypodłogowa z płytek na stałe przyczepionych do ściany, pies który lubi gryźć kable i baba która narzeka na wiszące kable.

#siecikomputerowe #internet
Pobierz michuuuj - Mirki, nie mam możliwości przeciągnięcia kabla przez ściany w mieszkaniu (...
źródło: comment_1659959780TKqEK9HBM1YI6GSvfkogTI.jpg
  • 30
@michuuuj: Niby jak mówi @shael: ale końcówka eth niestety jest dośc spora więc dziura w ścianie różnież byłą by spora.
Dlatego lepiej kabel przeciąć a potem złączyć go czymś takim (puszka połączeniowa eth, koszt kilka złotych). Wygląda to groźnie ale jest łatwe i zrobisz to bez narzędzi a filmiki masz an YT.
Jest opcja jeszcze odcięcia przy końcówce/wtyku i zarobienie nowej ale to już więcej trudu wymaga.
Pobierz 4pietrowydrapaczchmur - @michuuuj: Niby jak mówi @shael: ale końcówka eth niestety je...
źródło: comment_16599719698l8X1wx9NslUBcNDjksqld.jpg