Wpis z mikrobloga

@Zapaczony: Nie rozumiem? Aaaa, mam sobie szybko wybrać który znak jest z prawej a który z lewej i który dotyczy czego, aha. Myślałem, że znaki pionowe umieszcza się z prawej strony.

Nie znasz terenu, widzisz taką kombinację znaków to zakładasz że znaki są prawidłowo umieszczone. Tutaj jak zwykle w przypadkach dróg rowerowych - samowolka.
A wystarczyłoby wykonać cały manewr szybciej, bez zbędnej zwłoki i nikt nie miałby problemu.


@ToJestNiepojete: nie, nie wystarczyłoby. Kierowca prawidłowo się zatrzymał i rozejrzał po okolicy. Takie bez zbędnej zwłoki wyjeżdżanie na drogę kończy się wypadkami z udziałem rowerzystów lub motocyklistów, którzy są mniej widoczni niż samochody.

Inna sprawa, że zgodnie z przepisami powinien cię przepuścić.
po co chcesz tam wjeżdżać?


@Zapaczony: Nie chcę, dlatego jadę prosto. Na oko ta droga dla rowerów wygląda spoko, ale jest fatalnie oznaczona i dla kogoś kto jedzie tam pierwszy raz może nie być oczywiste że znak jest umieszczony niezgodnie z przepisami. Może dla kogoś, kto nie zna przepisów, nie ma prawa jazdy i nie jeździ samochodem nie ma znaczenia z której strony są umieszczone znaki, ale ja jeżdżę dużo samochodem
dybligliniaczek - > po co chcesz tam wjeżdżać?

@Zapaczony: Nie chcę, dlatego jadę ...

źródło: comment_1659953316vJGxkLK2ixQII0nf5Epv38.jpg

Pobierz
czyli jakby zwykła droga się kończyła, to nie wjechałbyś na tą rowerową z lewej strony, tylko zawrócił?


@Zapaczony: A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie?

Nie ma co tu gdybać, napisałem jak jest. Jedziesz prawym pasem i patrzysz na znaki po prawej stronie w kierunku w którym jedziesz. Nie masz obowiązku gdybać sobie czy tu przypadkiem gdzieś nie jest
dybligliniaczek - > czyli jakby zwykła droga się kończyła, to nie wjechałbyś na tą ro...

źródło: comment_1659954185fepnpb9PnakVZAitwhylAg.jpg

Pobierz
  • 20
@ToJestNiepojete co robi kierowca w aucie jak ktoś mu wymusza pierwszeństwo? Hamuje ze względu na bezpieczeństwo.

Co robi rowerzysta jak ktoś mu wymusi? #!$%@?, pedałujemy dalej, yolo xD

A jaka jest różnica między tym kierowca i rowerzystą? Jeden z nich siedzi w blaszanej puszczce, zabezpieczony na tysiąc możliwych sposobów, a drugiego w razie wypadku będą skrobać z asfaltu xD
No bo jak zwolnisz w aucie to nie spadnie ci średnia na stravie a na rowerze już tak, to chyba jest wystarczający powod żeby zachowywać się buc na drodze:)


@kanciak12: Raczej chodzi o to że wybija cię z rytmu i używasz siły własnych mięśni żeby się rozpędzić niż o średnią. W samochodzie wciskasz gaz i tyle.

Poza tym jak widzisz na załączonym obrazku OP jedzie uważnie i zwolnił, a na drugim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ToJestNiepojete: Kierowca zrobił źle wyjeżdżając to fakt. Czy ty wjechałeś na ścieżkę rowerową później? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChybaTyyy: a gdzie ty tam widzisz ścieżkę rowerową w kierunku w którym porusza się rower?
@dybligliniaczek: to ja tak kiedys jade droga, i przed rondem w polowie mostu znak zakaz wjazdy rowerow. Wiec co zrobilem? Na srodku mostu zawrocilem i pojechalem inna droga (okazalo sie ze przed mostem po lewej stronie zaczynal sie chodnik ktory za mostem robil sie droga rowerowa)
widzi rower


@ToJestNiepojete: Moim zdaniem nie widzi roweru. Gdybyś jechał motocyklem to byś musiał ostro hamować. Niestety to jest powszechne, kierowcy często mają coś jakby filtr którym nie widzą jednośladów.

Trochę powoli się zmienia ale jeszcze dużo czasu potrzeba. W UK jest wyraźnie lepiej, nie mówiąc np. o Holandii. To pewnie zasługa powszechności motocykli i rowerów, ale może również kampanii takich jak vid rel.
hitherto - > widzi rower

@ToJestNiepojete: Moim zdaniem nie widzi roweru. Gdybyś j...