Wpis z mikrobloga

Co najbardziej #!$%@? ludzi uprzywilejowanych? To, że nie potrafią przyznać się do swojego przywileju. Pani Paulina Młynarska zwraca uwagę na biały przywilej, którego nie mają uchodźcy o nie-białym kolorze skóry, ale pomija zupełnie kobiecy przywilej, który sama posiada i którego nie posiadają mężczyźni na Ukrainie, a także w Polsce i wielu innych krajach dowolnym kolorze skóry.
Zobaczmy jakby wyglądała wypowiedź pani Pauliny gdyby dostrzegła niewidoczny dla siebie przywilej:

Nie rozumiesz co to takiego „kobiecy przywilej”? Już Ci wyjaśniam. Na przykład na Ukrainie, gdy jesteś kobietą uciekającą przed wojną, to masz ciepłe łóżko, prawo pracy i program pomocowy. A kiedy jesteś mężczyzną uciekającym przed wojną, to masz zdychać pod gruzami. Nawet jeżeli masz 18-lat, całe życie przed sobą i nie jesteś zawodowym żołnierzem. Ot, kobiecy przywilej. Żyć albo ginąć.

Czy uznanie istnienia kobiecego przywileju i faktu, że kobiety mają większe prawo do życia niż mężczyźni jest czymś niestosownym i mizoginistycznym? Nie. Każda walka o równość zaczyna się od pokazania palcem przywilejów jakie posiadają osoby uprzywilejowane bo one najczęściej w ogóle tego nie dostrzegają.

#dyskryminacjamezczyzn #ukraina #wojna #logikarozowychpaskow #lewackalogika #pieklomezczyzn #bekazlewactwa
sildenafil - Co najbardziej #!$%@? ludzi uprzywilejowanych? To, że nie potrafią przyz...

źródło: comment_1659945391DMTHgODcLDW7m2jkgxXa0y.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
Wpuszczamy, przyjmujemy i robimy co możemy żeby pomóc uchodźcom z Ukrainy


@KEjAf: uchodźczyniom*, bo mężczyznom nie pomagamy.

Na Białorusi też są uchodźcy. Nie możemy tego kraju traktować jako bezpiecznego dla kogokolwiek. Jakby jakiś Białorusin gnębiony przez reżim Łukaszenki chciał uciec do Polski to ja bym mu pozwolił. Nie widzę aby tego samego prawa nie zastosować wobec uchodźców, którzy uciekali np. przed wcieleniem do Afgańskiej armii talibów i w akcie ratowania
  • Odpowiedz
  • 0
@sildenafil Ci imigranci nie wsiedli bezmyślnie do samolotu bo uciekali przed wcieleniem do armii talibów, wsiedli żeby dostać się do Niemiec i innych krajów starej unii.
  • Odpowiedz
pani Młynarska ma całkowitą rację, jeżeli chodzi o to jak traktowani są uchodźcy z Bliskiego Wschodu na granicy


@sildenafil: Chłopie, przecież na Ukrainie studiowało od groma ludzi z Afryki i wjechali do Polski jak reszta uchodźców. Część miała problemy z wjechaniem do nas bo coś Ukraińcy kombinowali, ale narracja o kolorze skóry jest durna i gówno ma a nie rację pani Młynarska.
  • Odpowiedz
no czego nie rozumiesz? Czarnoskóre osoby z obywatelstwem innych krajów, które studiowały w UA znalazly u nas azyl przed powrotem do swych krajów, a czarnoskóre kobiety posiadajace obywatelstwo UA przybyly do nas tak samo, jak te białoskóre.

Ergo przyklad, na którym opierała się ta femczyca jest nietrafiony bo po prostu jest nieprawdziwy.


@joyko: Bzdura, to żaden dowód. To, że nie ma aż tak jawnej dyskryminacji, żeby nie wpuszczać ludzi o tym samym obywatelstwie kierując się ich kolorem skóry to nie znaczy, że nie ma dyskryminacji w ogóle. To tak jakby mówić, ze jakjuz nie ma niewolnictwa to nie istnieje rasizm xD
Poza tym nie udawaj, że nie pamiętasz jakie były akcje i straszenie w zwiazku z kolorem skóry studentów z
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:
żadna partia nie popiera praw mężczyzn i wszystkie partie popierają dyskryminację mężczyzn. Doświadczenie innych państw pokazuje, że nawet lewicowe i feministyczne rządy wprowadzają lub utrzymują obowiązkową służbę wojskową tylko dla mężczyzn. Myślę nawet, że większość mężczyzn jest przeciwna swoim prawom bo mają głeboko wpojone że są gorsi i taki już ich los, który trzeba zaakceptować.

Tylko ja jestem realistą. Po wyborach w Polsce najprawdopodobniej zostanie wprowadzona obowiązkowa służba wojskowa,
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

zniechęci kobiety do walki o prawa mężczyzn

Osoby uprzywilejowane same powinny dostrzec swój przywilej. Ja się głupio poczułem gdy zobaczyłem sondaż, gdzie połowa kobiet w Polsce popiera ubezwłasnowolnienie mnie w obozie wojskowym albo gdy w pracy słyszę narzekania koleżanek, że wszędzie tylu Ukraińców, a przecież mieli zakaz wyjeżdzania i powinni walczyć na wojnie, a nie po klubach w Polsce łazić. Wtedy robi mi się głupio, że jestem np. za legalną aborcją bez pytania się innych o zdanie.

Ale bez znaczenia: ja tu pisałem tylko o tym, żeby kobiety dostrzegły swoje przywileje bo to pierwszy krok do wyrównania praw. W pierwszej kolejności proponowałbym zniesienie przymusowej służby i pozwolenie wszystkim chętnym na ratowanie swojego życia podczas wojny. Ale jeżeli się nie uda i mimo tego służba wojskowa zostanie wprowadzona, a podczas wojny dostanę zakaz opuszczania kraju to co wtedy? Nadal powinienem być wtedy przeciwko chociaż nic to
  • Odpowiedz
@sildenafil:

Osoby uprzywilejowane same powinny dostrzec swój przywilej.

Osoby uprzywilejowane doskonale zdają sobie sprawę ze swojego przywileju i nie musisz ich uświadamiać ¯\_(ツ)_/¯

Ja się głupio poczułem gdy zobaczyłem sondaż, gdzie połowa kobiet w Polsce popiera ubezwłasnowolnienie mnie w obozie wojskowym albo gdy w pracy słyszę narzekania koleżanek, że wszędzie tylu Ukraińców, a przecież mieli zakaz wyjeżdzania i powinni walczyć na wojnie, a nie po klubach w Polsce łazić. Wtedy robi mi się głupio, że jestem np. za legalną aborcją bez pytania się innych
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: ale nie napisałeś co trzeba zrobić gdy walka z uciskiem się nie uda i nawet mimo protestów na ulicy obowiązkowa służba wojskowa zostanie wprowadzona. To taki fikołek, żeby napisać o konieczności walki z uciskiem i mieć odhaczony dobry uczynek
  • Odpowiedz
@sildenafil:

ale nie napisałeś co trzeba zrobić gdy walka z uciskiem się nie uda i nawet mimo protestów na ulicy obowiązkowa służba wojskowa zostanie wprowadzona.

No na pewno nie robić sobie wroga w kobietach które w demokratycznym państwie mają jakieś ~50% głosów xD A co do tego jak zostanie wprowadzona, można choćby osrać ten obowiązek i iść do więzienia, ukrywać się, załatwić sobie lewe papiery od lekarza, a w czasie
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: wyrównanie praw i obowiązków, nawet w dół, nie powinno generować wrogości. Problem w tym, że 50% kobiet opowiada się przeciwko prawom mężczyzn, to jednak należy wziąć pod uwagę.

pójść do więzenia

Znowu trollujesz? Służba wojskowa to zniewolenie na dużo krótszy czas i jednak z opcją wychodzenia poza więzienie więc nie sądzę aby ktoś wybrał autentyczne kraty.

Ty masz inne, niepraktyczne podejście. Uznałeś, że jesteś przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej i
  • Odpowiedz
@sildenafil:

wyrównanie praw i obowiązków, nawet w dół, nie powinno generować wrogości.

Ciekawe czy byś myślał tak samo, jakbyś miał być w tej grupie której się zrówna w dół xD

Problem w tym, że 50% kobiet opowiada się przeciwko prawom mężczyzn, to jednak należy wziąć
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Z tym więzieniem to chyba jednak nie masz do końca racji. Tam przynajmniej żaden trep nie każe ci biegać o 6 rano albo robić pompek, bo powiedziałeś coś, co mu się nie spodobało. Nawet w Finlandii niektórzy "wybierają" taką opcję. Przy odrobinie szczęścia mogłoby się nawet okazać, że twoim kolegą z celi będzie jakiś alimenciarz albo inny mireczek, który siedzi za to samo, co ty ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Służba wojskowa to zniewolenie na dużo krótszy czas i jednak z opcją wychodzenia poza więzienie więc nie sądzę aby ktoś wybrał autentyczne kraty.


@Zgrywajac_twardziela: @sildenafil:

nie wiem, czy dobrze rozumiecie powagę sytuacji szanowni panowie. Służba wojskowa to też chwalebna szansa na wyzwolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) z okowów cielesnej powłoki

Dlatego tradycyjną karą za dezercję, zwłaszcza w warunkach zagrożenia wojną, była kula, a nie
  • Odpowiedz