Wpis z mikrobloga

Co najbardziej #!$%@? ludzi uprzywilejowanych? To, że nie potrafią przyznać się do swojego przywileju. Pani Paulina Młynarska zwraca uwagę na biały przywilej, którego nie mają uchodźcy o nie-białym kolorze skóry, ale pomija zupełnie kobiecy przywilej, który sama posiada i którego nie posiadają mężczyźni na Ukrainie, a także w Polsce i wielu innych krajach dowolnym kolorze skóry.
Zobaczmy jakby wyglądała wypowiedź pani Pauliny gdyby dostrzegła niewidoczny dla siebie przywilej:

Nie rozumiesz co to takiego „kobiecy przywilej”? Już Ci wyjaśniam. Na przykład na Ukrainie, gdy jesteś kobietą uciekającą przed wojną, to masz ciepłe łóżko, prawo pracy i program pomocowy. A kiedy jesteś mężczyzną uciekającym przed wojną, to masz zdychać pod gruzami. Nawet jeżeli masz 18-lat, całe życie przed sobą i nie jesteś zawodowym żołnierzem. Ot, kobiecy przywilej. Żyć albo ginąć.

Czy uznanie istnienia kobiecego przywileju i faktu, że kobiety mają większe prawo do życia niż mężczyźni jest czymś niestosownym i mizoginistycznym? Nie. Każda walka o równość zaczyna się od pokazania palcem przywilejów jakie posiadają osoby uprzywilejowane bo one najczęściej w ogóle tego nie dostrzegają.

#dyskryminacjamezczyzn #ukraina #wojna #logikarozowychpaskow #lewackalogika #pieklomezczyzn #bekazlewactwa
sildenafil - Co najbardziej #!$%@? ludzi uprzywilejowanych? To, że nie potrafią przyz...

źródło: comment_1659945391DMTHgODcLDW7m2jkgxXa0y.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ravenek:

osobiście to ja bym nawet chętnie poszedł, jednak jestem przeciwko obowiązkowi.

Wiadomka jak ktoś chce to niech sobie będzie żołnierzem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Upadlający sposób w jaki ten system traktuje człowieka, tak naprawdę bez potrzeby i dla zasady, mnie brzydzi.

O to to
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Ta, na weekendy... jak w Polsce była ta słynna "zeta", to poborowych puszczali do domu, jak akurat dostali przepustkę, o ile nie podpadli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam powiem ci, że już chyba wolałbym więzienie niż wojsko, chociaż to jest już opcja ostateczna, taki wybór między młotem a kowadłem. Przed podjęciem go trzeba by spróbować co najmniej kilku innych opcji wymigania się ( ͡°
  • Odpowiedz
@Devilus: w wojsku jednak nie masz wyroku. Poza tym zastanawia mnie co by było gdyby np. odmówić ogolenia włosów. Raczej pasami do krzesła nikogo nie przypną i nie ogolą (raczej), a odmowa może poskutkować...wydaleniem z wojska? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz