Wpis z mikrobloga

Teraz będzie trochę sentymentalnie. Od 36 lat spotykamy się rodzinnie wokół naszego drzewa genealogicznego Rodzina Fludra. Jest to nie tylko okazja do pielęgnacji rzeczywistych relacji, ale także do pogłębiania i przekazywania wiedzy nowym pokoleniom o tym skąd pochodzimy.

W tym roku przypada wyjątkowy, trzydziesty jubileusz naszych spotkań, w których zawsze jest około setka uczestników.

Pierwszy zjazd, jako 4 latek pamiętam mgliście. Było to u cioci w ogromnym sadzie, które trwało 2 dni a ludzie spali w namiotach wojskowych, przyczepach kampingowych, na wolnej przestrzeni. Pamiętam przelotny deszcz, kalosze, pełne stoły z "jedzeniem z lodówki", nowych kuzyów, kuzynki, całusy cioć.

Ostatni zjazd to ogromny całodzienny piknik z profesjonalną organizacją, mszą świętą, loterią, konkursami, strzelnicą, dmuchanymi zamkami, hymnem, muzyką, oprawą multimedialną, programem, nagrodami, mini zoo, zaproszeniami etc.

Dla mnie kultywowanie tego rytuału to prawie całe moje życie. Choć wielu organizatorów z pierwszego zdjęcia już nie ma z nami, to mam nadzieję że ta wyjątkowa tradycja i pamięć o naszych przodkach nigdy nie zaniknie.
Bucz_co - Teraz będzie trochę sentymentalnie. Od 36 lat spotykamy się rodzinnie wokół...

źródło: comment_1659906878Q2nlhtqciicxBXfOnK8l9B.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bucz_co o panie, taka rodzina szok. Fajnie i nie fajnie. Jak to rodzina dużo wymaga ale i motywuje lub niszczy.
Ale pomysł extra i fajnoe ze tak potrafią się ludzie zorganizować w swojej społecznościowych :) ja mam na tle mała rodzinę ze praktycznie nic nas nie łączy. Nic prócz wesel, a teraz to raczej pogrzebów i SMS na święta. Smsow w ilości może 5 do rodzin.
Ale nie narzekam, jestem raczej
  • Odpowiedz
@Bucz_co: wszyscy tam są twoją rzeczywistą rodziną czy niektórzy (w tych latach 80 90) dołączyli do tego zjazdu przez swoje nazwisko? a nie możecie na sto procent stwierdzić że są rodziną bo byście np. musieli znać drzewo 200 lat wstecz, czy może każdy wie kto jest dla kogo kim że tamten jest wnukiem wujka zenka a tamtej praprababcia i twój praprapradziedek byli kuzynami?
  • Odpowiedz
  • 1
@iAmTS: Dzięki. Z paru zjazdów musieliśmy zrezygnować. Ze względu na suszę czy pandemię. Drożyzna też jest blokerem dla wielodzietnych rodzin.
  • Odpowiedz