Wpis z mikrobloga

Pytanie może głupie, ale czy to jest normalny wygląd płytki zasilającej magsafe, czy coś tu się zalało / stopiło?
Macbook pro ładuje się z mocą 2W a to i tak tylko do 60-kilku procent, podejrzewałem baterię, którą i tak wymieniam co rusz przez to, że komputer jest ciągle pod ładowarką, ale po otwarciu ta płytka wydała mi się nie halo, więc teraz pytanie, w wymianę czego inwestować.

#apple #elektronika #naprawalaptopow
Pobierz
źródło: comment_16599024300N7iv3wbIwe43O1cFgenDh.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warzywo: to może być nalot i odbarwienie, nie widać nic poważnego. Ale dla pewności przeciąć wacikiem i alkoholem isopropylowym lub nawet sirytusem spożywczym. Tylko najlepiej odłącz na ten czas baterie .

A ładowarkę masz sprawdzona? Możesz ją sprawdzić na inn macku czy ładuje bez problemów?
@random2o: @3zMK2: Dzięki za odpowiedź i względne pocieszenie; Spróbuję to trochę wyczyścić izopropanolem i podpiąć inny zasilacz w takim razie (chociaż mój też jest oryginalny), bo może po 7 latach pracy 12h dziennie coś tam faktycznie nie domaga. Same styki czyściłem, więc to nie to.

Jeśli to nie ta płytka i raczej nie płyta główna (bo wody ani upadków tam żadnych nie było), to skłaniam się ku baterii, która zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warzywo: jak wyczyscisz ten nalot to możesz podłączyć ładowarkę kiedy odłączona jest bateria. Powinno być słychać dźwięk "gong" a może i ekran się włączy, ale to zależy od mocy ładowarki.
@Warzywo: piny nie wyglądają źle, ten nalot to topnik po produkcji.
Chociaż jeden pin mi się nie podoba - ten u góry wygląda jakby nie był przylutowany.
Nie wiem czy tak powinno być bo jest tylko pozycjonujący czy wspierający, ale ja bym go przeleciał lutownicą i przy okazji wszystkie inne też.
Może być mikro pęknięcie i z tego powodu coś niedomaga.
@random2o: Z drugą ładowarką było tak samo, po dwóch dniach udało się dobić baterię do 100%, wyczyściłem tę płytkę izopropanolem, po ponownym podłączeniu baterii komputer pokazał, że baterii nie ma, po podpięciu zasilacza odczytał, że jest i to naładowana w 100% i na tę sekundę ładuje 35-45W, czyli chyba w normie, odpukać. Tak czy inaczej skłaniam się tym bardziej ku awarii w baterii po tej akcji, zwłaszcza, że utrata prawie 2/3