Wpis z mikrobloga

Mirki jaką polecacie pastę polerską aby usunąć rysy na lakierze samochodowym, zachaczylem o gałąź i mam kilka rysek na boku, spolerowałem pastą tempo i niby zeszło a po myciu pięknie widocze nadał xD Mam dwa pady na wkrętarkę, jeden taka gąbka miękka, a drugi futerko. Czytałem o pascie k2 ale podobno po myciu wracają także ryski. #detailing #polerka #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Enjama: Dobra wiadomość jest taka, że jeśli po tempo "zeszło" to znaczy że cała ta rysa powinna być jeszcze w lakierze bezbarwnym. Czyli jest do usunięcia. Pytanie jak głęboko no ale przynajmniej nie przebiło się do bazy.

Jakie to auto?
  • Odpowiedz
@Czysta-Bryka_pl: a polecacasz coś co usunie na trwałe ? Nie wiem czy dobrze robiłem tą tempo nakładałem na pada jezdziłem z wyczuciem wkrętarką i odrazu scierałem mikrofibro. Spróbuje teraz ręcznie nanieść poczekać aż wyschnie i wtedy tą suchą pastą na lakierze polerować.
  • Odpowiedz
@Enjama: ogólnie zasada jest taka, że pastą mocnościerną wycinasz rysę, to futro powinno pomóc, a potem pastą lekko ścierną i miękkim padem wykańczasz bo po tej pierwszej paście rysy może nie będzie za to będzie milion mikrorysek powstałych od tej grubościernej pasty.

Taka jest teoria, dużo zależy teraz od twardości lakieru, dlatego pytałem jakie auto. Im twardszy lakier tym będzie ciężej tę rysę usunąć.

I dobrze pracowałeś, pastę nakładamy na
  • Odpowiedz
@Enjama: Takich past jest mnóstwo na rynku, z takich popularniejszych to np. menzerna 400. Albo możesz wziąć Menzernę 2500, trochę więcej czasu poświęcisz ale ślady po tej paście powinny być mniejsze i potem może nawet tym tempo to wyprowadzisz.
  • Odpowiedz