Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wydawało mi się że #poznan to najlepsze miasto w PL. Po wgłębieniu się w temat, i ku mojemu zdziwieniu wychodzi, że Łódź jest zaskakująco dobrym miejscem do życia. Plusy:
- Duże miasto. Zawsze coś się dzieje. Do tego sporo studentów
- Tanie mieszkania jak na tak wielkie miasto
- Ogólnie niskie ceny choćby piwa na mieście w porównaniu z topowymi miastami w PL
- Brak tłumów zagranicznych turystów jak to jset w Krk
- Mniejszy smog niż w innych aglomeracjach.
- Sporo terenów zielonych
- Świetne połączenie z Warszawą. A będzie tylko lepiej kiedy wybudują CPK
- Świetne zarządzanie miasta i duże zmiany na plus które są zauważalne z roku na rok
- Dobre ścieżki rowerowe
- Polskie miasto. Prawdziwie polskie a nie jak to w Poznaniu gdzie pyry się wychwalają że sa rodowici, albo inni Warszawiacy z #warszawa

Minusy:
- Na pewno brak rzeki i dużego rynku jak w innych miastach
- Gorszy rynek pracy
- Pewna część budynków wciaż brzydka

Co powiecie o mieszkaniu w waszym mieście Łodzianie? Kto się przeprowdził i jest zadowolony? Co was #!$%@? najbardziej?

#lodz #krakow #gdansk #trojmiasto #praca #pracbaza #przeprowadzka #przegryw #logikarozowychpaskow #nieruchomosci
K.....a - Jakiś czas temu wydawało mi się że #poznan to najlepsze miasto w PL. Po wgł...

źródło: comment_1659896991NtqhsvtFkOTIbAUd4gNgRh.jpg

Pobierz
  • 80
@KoninaBeZiomeczka: Zawsze narzekałem na stan dróg w swoim mieście ale jak zobaczyłem te w Łodzi to już nigdy nie powiedziałem złego słowa.

Łódź to jedyne miasto w Polsce gdzie mając zielone światło i chcąc jechać na wprost i tak trzeba puścić ruch z naprzeciwka bo przed Tobą jest dziura mogąca spowodować trwałe uszkodzenie zawieszenia więc trzeba jechać pod prąd by ją ominąć, poza tym masa obskurnych kamienic, menelstwo i patologia w
@xyzak: Wrocław i Wawa też są turbo zakorkowane. Tego nawet nie wymieniam w minusach bo każde miasto jest zakorkowane jak jasny #!$%@?. Co to reszty to możliwe. Prym w imprezach wiodą najdroższe miasta czyli Trójmiasto, Wawa, KrK i Wro. W Poznaniu poza starym miastem też wieje sandałem. Z tym top 5 to może właśnie jset na miejscu 5 nasza Łódź kochana
@MarcinDerk: Gdzie się wyprowadziłeś? Ja ostatnio jak pisałam o Poz to napisałam tak:

Poznań to najlepsze duże miasto w PL do codziennego życia. Dlaczego?
- Dużo jezior i terenów zielonych do uprawiania sportu.
- Miasto studenckie więc zawieranie nowych znajomości bądź wejście w romans jest łatwe
- Kompaktowe
- Brak #!$%@?ących zagranicznych turystów jakich pełno w Krakowie
- Nie ma takiego zalewu ukraińców jak we Wrocławiu
- Ma najtańsze mieszkania wzlędem