Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wydawało mi się że #poznan to najlepsze miasto w PL. Po wgłębieniu się w temat, i ku mojemu zdziwieniu wychodzi, że Łódź jest zaskakująco dobrym miejscem do życia. Plusy:
- Duże miasto. Zawsze coś się dzieje. Do tego sporo studentów
- Tanie mieszkania jak na tak wielkie miasto
- Ogólnie niskie ceny choćby piwa na mieście w porównaniu z topowymi miastami w PL
- Brak tłumów zagranicznych turystów jak to jset w Krk
- Mniejszy smog niż w innych aglomeracjach.
- Sporo terenów zielonych
- Świetne połączenie z Warszawą. A będzie tylko lepiej kiedy wybudują CPK
- Świetne zarządzanie miasta i duże zmiany na plus które są zauważalne z roku na rok
- Dobre ścieżki rowerowe
- Polskie miasto. Prawdziwie polskie a nie jak to w Poznaniu gdzie pyry się wychwalają że sa rodowici, albo inni Warszawiacy z #warszawa

Minusy:
- Na pewno brak rzeki i dużego rynku jak w innych miastach
- Gorszy rynek pracy
- Pewna część budynków wciaż brzydka

Co powiecie o mieszkaniu w waszym mieście Łodzianie? Kto się przeprowdził i jest zadowolony? Co was #!$%@? najbardziej?

#lodz #krakow #gdansk #trojmiasto #praca #pracbaza #przeprowadzka #przegryw #logikarozowychpaskow #nieruchomosci
KoninaBeZiomeczka - Jakiś czas temu wydawało mi się że #poznan to najlepsze miasto w ...

źródło: comment_1659896991NtqhsvtFkOTIbAUd4gNgRh.jpg

Pobierz
  • 80
@KoninaBeZiomeczka:

Z minusów:

- #!$%@? miasto i remonty, po kilka razy ten sam odcinek w ciągu kilku lat (typu trasa PST)
- niewielkie centrum (dla kogoś to może być plus, jw.), bo blisko np. lotnisko (to plus)
- brak korpo, dużych firm z małymi wyjątkami, większość w stolicy, nawet we Wrocku dużo firm ma swoje siedziby, więc poza jakimiś januszexami typu amazon czy vw to raczej o dobrą robotę trudniej niż
@MarcinDerk: Dobry koment dzięki. W zasadzie zebrałeś wszystko o czym czytałam w necie. Co do ruchania to nawet jakiś "guru podrywu" z zagranicy kupił sobie mieszkanie w Poznaniu bo tak łatwo mu się wyrywało studentki xd A te ceny to #!$%@? żeby tak drogo było. Nieruchomości to samo. Podchodza już często pod 10km2
@KoninaBeZiomeczka: Łódź jest dobra na odwiedziny, ale nie do mieszkania.
W centrum i okolicach stare kamienice nie remontowane od lat.
Jak się wjeżdża od Piotrkowa, to z roku na rok wygląda coraz smutniej.
Jest parę nowoczesnych budynków, ale nie przysłoni to ogólnej biedy (również mentalnej).
Obecnie się zaczyna zmieniać, ale pewnie z dziesięciolecie minie, zanim Łódź stanie się bardziej atrakcyjna.
@KoninaBeZiomeczka: Mieszkam w Łodzi od urodzenia, także już 25 lat w rym #!$%@?łku. Zgodzę się z wieloma wskazanymi tutaj wadami - #!$%@? rynek pracy, drogi to dziura na dziurze, gigantyczne zakorkowanie, dużo menelstwa i patologii. Dodatkowo w kwestii rozrywek i nocnego życia totalna #!$%@?. Mnie tu trzymają tylko ludzie, których znam i ceny mieszkań (tak zakup, jak wynajem), bo generalnie to miasto w porównaniu do choćby Wawy jest dziurą zabitą dechami.
Ale ogólnie to mi się podobało mimo wszytko xd


@KoninaBeZiomeczka: jest parę odcinków, gdzie Łódź wygląda naprawdę dobrze.
Stare pałacyki i kamienice mają swój klimat.
Ale po miesiącu zaczęłabyś narzekać.
@Warrior_97: Właśnie ja byłam z 7 lat temu to takiego stężenia Sebixów nawet w Katowicach nie widziałam. A życie nocne na Piotrkowskiej nie jest dobre? Jeszcze na Manufakturze. Przecież tam macie z 70k studentów.

@lexico: Bardzo możliwe. DO tego ja lubię biegać a w tym największym parku w Łodzi zgwałcili ostatnio jakąś pannę i sprawca zniknął :(
@KoninaBeZiomeczka: Jest niezłe, dopóki nie spróbujesz życia nocnego w Warszawie czy we Wrocławiu. Ja pracuje zdalnie w Wawie wobec czego czasami bywam i zawsze wracając do Łodzi widzę, jak duża to jest przepaść. Choć jest i tak lepiej niż kiedyś.