Wpis z mikrobloga

Mirki, studenciak pierwszego roku here.
Zdałem sobie sprawę, że #programista15k ze mnie nie będzie, po prostu wymęcza mnie to psychicznie, więc postanowiłem wrócić do tego co w techbazie sprawiało mi większą przyjemność, a mianowicie do robienia stronek i buttonów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Podstawy CSS, HTML ogarniam, javascripta też liznąłem, więc tragedii nie ma. Jedynie muszę sobie to przypomnieć i na spokojnie pouzupełniać luki w wiedzy, no i nauczyć się dobrych nawyków.

Dam radę w 2 lata posiąść wiedzę wymaganą na juniora? Z tego co widzę to musiałbym ogarnąć responsywność, jakiś FrameWork Javascripta (myślałem o Angularze), preprocesor CSS (myślałem o Sass), no i wiadomo zdobyć ogólną wiedzę na temat robienia stronek.

#frontend #pytanie #informatyka
  • 8
@langle źle to napisałem, chodziło mi o robienie tego co widoczne na stronach internetowych, na początek aspekt graficzny, później może bym spróbował backendu lub webdeva
@Tratak: nie wiem czy dobrze rozumiem ale na dzisiejszego frontendowca trzeba nadal być dobrym normalnym programista, czysto graficzne rzeczy to bardziej jakiś ux designer
@Tratak: nie odpowiem ci, bo sie pogubilem w tym w jakim kierunku chcesz isc. W dzisiejszych czasach sie juz nie pisze statycznych stron w czystym html, css i js (znaczy mozna, ale zadna firma tylko z tym cie nie wezmie). Nawet do tego trzeba znac minimum reacta, zeby potem nauczyc sie nuxta albo gatsby'ego