Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sp3cooland: nie wiem. To już pewnie ci powie jakiś właściciel commodore 64.

Ale nie wydaje mi się żeby to był tylko tutorial. Bo chyba prościej wydrukować takie tutoriale niż robić kartridże tylko i wyłącznie z tutorialem. Szczególnie w tych czasach gdzie karty były całkiem drogie. I szczególnie w Polsce gdzie ceny takich komputerów musiały zwalać z nóg.

Wydaje mi się że chodzi o wersję Basica. Może dla kogoś ze starszym basiciem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xandra: @Dej_mi:

Kartridż to ja wiem bo mam ich sporo. Do Atari 2600, 130xe... Ale w sensie że to trochę był OS do OS do programowania polski ? #!$%@?, w tamtych czasach Polska to była potęga w dziedzinie. Sami pewnie pamiętacie FRED'a albo podobne produkcje. LK Avalon chyba zaczynali od 8 bitów. Miecze Valdgira i te sprawy....

Ta. Basic też wiem co to bo sam klepałem żeby się zegarek analogowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fliperro: A to akurat chodziło o sprite'y. Z tego co pamiętam jak inżynierkę robiłem to C64 był trochę bardziej graficznie upośledzony, za to nadrabiał muzyką w szrankach z Atari. A potem wjechało 16bit. Commodore zmieniło się w Amigę, Atari stworzyło 1024STE. Do muzyki dobre ale na dłuższą metę przegrało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: Mireczku, zrobiłeś mi niedzielę.

Dziękuję.

Ratujesz poziom tego wykopa =]

W sumie to wrzuć może tego Arta na znalezisko. Pewnie zaraz będzie na głównej.
  • Odpowiedz
  • 0
No właśnie... miałem ten (i mam dalej) Warsaw Basic na kasecie i faktycznie nie działał tak jak powinien. Był niestabilny i zostawiał tylko użyszkodnikowi 32k ram do wykorzystania...
  • Odpowiedz